Ana SayfaMotorlu TaşıtElektrikli AraçlarTesla'nın Almanya Çıkarması: Tam 10 Bin Kişi!

Tesla’nın Almanya Çıkarması: Tam 10 Bin Kişi!

Tesla, Almanya’nın kalbine fabrika kuruyor!

Tesla, Almanya’nın başkenti Berlin’e fabrika kuruyor. Elon Musk, söz konusu fabrikanın tamamlandığı zaman nasıl görüneceğine ilişkin twitter üzerinden bir fotoğraf yayınladı.

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Amerika ve Çin’deki tesislerine ek olarak Avrupa’da da fabrika kuracağını 2019 yılının son çeyreğinde açıklamıştı. Otomotiv endüstrisi için çok önemli bir lokasyon olan Almanya’nın Berlin kenti yakınlarında kurulacak olan fabrikada markanın ilk etapta Model 3 ve Model Y Crossover otomobilleri üretilecek.

Tesla’nın bu üretim tesisi 2021 yılında pres bölümü, dökümhane, gövde bölümü, boya bölümü, koltuk atölyesi, plastik parça üretimi, batarya üretimi, şanzıman ve motor bölümü, son olarak da üretim bandı finali olarak harekete başlayacak. Marka ilk etapta 3000‘den fazla çalışana ihtiyaç duyacak ve bu rakam fabrika gelişimini devam ettirdikçe 10 bin‘e kadar ulaşacak.

4 Milyar Dolar Değerinde

Tesla tarafından 4 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak olan fabrikanın nasıl bir görünüme kavuşacağı, Elon Musk’ın yaptığı paylaşım ile belli oldu. 

Elon Musk’ın “Giga Berlin” paylaşımı

Alman aktivistler, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın alanda bulunan ağaçları kestiğini iddia ederek eyleme başlamıştı. 

Elon Musk ise üretim fabrikası için satın alınan 740 dönümlük ormanlık alanın ortadan kaldırılacağına dair söylemlerin doğru olmadığını söylemişti. Elon Musk, söz konusu ağaçların doğal olmadığını ve karton yapımı için kullanılmak amacıyla dikildiklerini ifade etmişti. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER