Ana Sayfa Motorlu Taşıt Elektrikli Araçlar Tesla'nın Otomatik Pilot'u Güvenlik Rekorunu Kırdı

Tesla’nın Otomatik Pilot’u Güvenlik Rekorunu Kırdı

Tesla, güvenlik raporuna göre, son çeyrekte Autopilot ile %50’den fazla iyileşme ile rekor bir güvenlik seviyesi elde etti.

Tesla, 2018’den bu yana, Autopilot’taki kilometre başına kaza sayısını karşılaştıran üç aylık bir rapor yayınlayarak Autopilot güvenliğindeki iyileşmesi için bir kıyaslama oluşturdu.

Ekim 2018’de Tesla’nın 2018’in üçüncü çeyreği için olan ilk güvenlik raporunu görmüştük. O raporda Tesla, “sürücülerin Otopilot’un devreye girdiği her 3,34 milyon milde bir kaza” kaydettiğini yayınlamıştı. Otopilot olmadan sürüldüğünde ise Tesla, “her 1,92 milyon mil için bir kaza veya kaza benzeri olay” kaydettiğini söyledi.

2019’da da Tesla’nın sonuçları yukarı aşağı aynı olmuştu. Ancak 2020’nin ilk çeyrek raporunda yer alana yeni veriler önemli bir gelişme olduğunu gösteriyor:

İlk çeyrekte, Tesla Autopilot’un kendi sürdüğü her 4.68 milyon mil için bir kaza kaydedildi. Otopilot olmadan ancak güvenlik önlemlerinin açık olduğu sürüşlerde ise “sürülen her 1,99 milyon mil için bir kaza” kaydedildi. Hem otopilot hem de güvenlik sürüş modlarının kapalı olduğu durumlarda ise “sürülen her 1,42 milyon mil için bir kaza” kaydedildi. NHTSA’nın son verileri ile karşılaştırıldığında ise oranlar gerçekten çarpıcı. Çünkü ABD’de her 479.000 mil’de bir otomobil kazası kaydediliyor.

Bu kaza oranı bir önceki çeyreğe göre %50 ve şimdiye kadarki en önemli gelişme. Tesla Otopilot konusunda kendisini aşmış, güvenliği en üst seviyelere kadar çıkarmış durumda.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Fujifilm’den Karantina Günleri için Ücretsiz Fotoğraf Kitabı Hediyesi!

Fujifilm, sosyal mesafe kuralları gereği hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyabilmek için evde geçireceğimiz bu hafta sonunu Fujibas ile daha keyifli hale...

XPG Soğutma Çözümlerini LEVANTE 360 ile Büyütüyor

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, hepsi-bir-arada soğutma çözümlerine XPG LEVANTE 360 soğutucuyu eklediğini duyurdu.

Immortals Fenyx Rising ve Daha Fazlası GeForce NOW’da Oyuna Hazır!

Tanrıları kurtarmak için Yunan mitolojisindeki canavarlarla savaşmak mı? Mars'ı kolonileştirmek mi? Suç imparatorluğunuzu büyütmek mi? GeForce NOW ile istediğiniz şekilde oynama gücüne...

Türkiye’de Henüz Ofis Açmayan Sosyal Medya Devlerine İkinci Yaptırım Cezaları Geldi!

Türkiye, resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen sosyal medya şirketleri Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram’a ikinci yaptırım olan...

YouTuber’lara Vergi Takibi!

YouTube'dan yayın yaparak gelir elde eden YouTuber'ların şahıs şirketi kurma sayıları artıyor. Online şahıs şirketi kurma platformu Mükellef'in Kurucu Ortağı ve Genel...