Ana SayfaTikTok, Çin'den Taşınmayı Planlıyor

TikTok, Çin’den Taşınmayı Planlıyor

Son haberlere göre, TikTok Disney yöneticisi Kevin Mayer’i Operasyon Direktörü (COO) olarak atadı. TikTok’un ana şirketi ByteDance de faaliyetlerinde bazı büyük değişiklikler yapmaya çalışıyor. Şirket şu anda küresel gerilimler yoğunlaştıkça güç merkezini Çin’den değiştirmek için stratejiler geliştiriyor.

Kaynaklarının Reuters’e verdiği demeçte, ByteDance’ın son aylarda bir dizi sessiz işlem yaptığını söyledi. Bu eylemler ile giderek uluslararası operasyonların karar alma ve araştırma işlevlerini Çin dışına kaydırıyor. Kaynaklara göre, bu strateji TikTok’un dış operasyonlarına odaklanmıyor. Ayrıca Hint sosyal yazılımı Helo gibi diğer popüler yazılımları da içeriyor.

Yine kaynaklara göre ByteDance, TikTok’un California Mountain View’daki mühendislik ve Ar-Ge operasyonlarını genişletti. Kaynaklardan biri, TikTok’un orada 150’den fazla mühendisi işe aldığını söyledi. Ayrıca, TikTok’un New York’ta bir yatırımcı direktörü de bulunuyor.

Michelle Huang adında ByteDance tarafından kısa süre önce işe alınan yatırımcı ilişkileri direktörü, şirketin ByteDance yatırımına katılan eski bir SoftBank yatırımcısı.

ByteDance, Çin dışında en iyi üst düzey yöneticileri topluyor

Walt Disney Company’de eski yayın yönetmeni Kevin Mayer, ByteDance’in COO’su olarak atandı. İlginçtir ki kendisinin ofisi Los Angeles’ta ve o küresel iş geliştirme ve diğer departmanlardan sorumlu olacak. İnternet’teki işe alım bilgilerinden de görülebileceği gibi, ByteDance ayrıca Singapur, Jakarta ve Varşova da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mühendisleri işe alıyor.

Raporlara göre, ByteDance çalışanlarından bazıları şirketin küresel işinden sorumlu. Şirket ayrıca bu büyük organizasyonel değişiklikleri yavaş ve dikkatli bir şekilde harekete geçiriyor. Kaynaklar, genişlemenin bir sonraki aşamasında daha az önemli olabileceğinden endişe ettiklerini ve başka yerlerde iş fırsatları aramaya başladıklarını söylüyorlar. Ancak anladığımız kadarıyla ByteDance mevcut küresel krizlerin ortasında kalmamak adına merkezini farklı yere taşıyabilmek için tüm çabasını sarfediyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER