Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiTikTok Dijital Parayı Test Edebilir İddiası!

TikTok Dijital Parayı Test Edebilir İddiası!

Dijital para birimleri konusunda çalışmalar dünyanın her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Çin Merkez Bankası dijital Yuan için çalışmalarını sürdürerek test aşamalarına devam ediyor. Çin Merkez Bankası, dijital para birimi Yuan’ı geliştirmek için Ant Financial ve Tencent gibi şirketlerin yanı sıra Çin Tarım Bankası, Çin Kalkınma Bankası gibi kuruluşlarla da ortak çalışıyor. Bununla birlikte birçok firma da denemelere katılmaya başladı. Araç paylaşım devi Didi’nin testlere katılacağını açıklamasının ardından TikTok’un da dijital parayı test edecek şirketler arasında yer alacağı iddia ediliyor.

tiktok-teknoloji-haberleri-teknorex

Çin’in yerel haber kuruluşlarından Caixin Global’in haberine göre, iki şirket daha Çin’in dijital para testlerine katılabilir. Bunlardan bir tanesi sosyal medya uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance, diğeri ise gıda dağıtım şirketi Meituan Dianping. Dünya çapında oldukça yüksek sayıda kullanıcıya sahip TikTok’un dijital para denemelerine katılması dikkat çekici olabilir.

Yakın zamanda araç paylaşım uygulaması Didi, Çin Merkez Bankası’nın çıkartacağı dijital parayı test edecek firmalardan biri olduğunu açıklamıştı. Çin hükümeti yerel firmaların yanı sıra küresel firmaların da kendi dijital parası test etmesini istemesi nedeniyle Starbucks, McDonalds ve Subway gibi şirketler de dijital yuanı test edecek ilk şirketler arasında yer alabilir.

Çin Merkez Bankası tarafından çıkarılacak olan dijital para birimi Yuan hakkında kimse henüz net bilgilere sahip değil. Fakat bir iddiaya göre bu uygulama cihazlarda internet bağlantısı yokken bile para transferi yapılmasını sağlayabilir.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER