Ana SayfaGündemTikTok İmaj Tazelemek için Genel Merkezini Londra'ya Taşımayı Planlıyor

TikTok İmaj Tazelemek için Genel Merkezini Londra’ya Taşımayı Planlıyor

Menşe ülkesi nedeniyle sürekli tartışmalara giren bir uygulama varsa, bu TikTok’tur. Bu ayın başlarında Hindistan hükümeti Tiktok uygulamasını yasaklamışken, ABD de aynı yolu takip etmeyi planlıyor. Şimdilerde, Çin imajını ve algısını azaltma adımı olarak şirketin, genel merkezini değiştirmeyi planladığı bildiriliyor.

Yeni bir Reuters raporuna göre, TikTok İngiltere hükümetiyle merkezini Londra’ya taşımak için görüşmelerde bulunuyor. Şirket, önümüzdeki yıllarda Londra ve Çin dışındaki bölgelerde iş gücünü önemli ölçüde artırabilir. Ancak Londra, şirketin taşınmayı planladığı yerlerden yalnızca bir tanesi yani rapora göre konum henüz kesinleşmedi.

TikTok’un ana şirketi ByteDance yakın zamanda TikTok’un California’daki Mountain View’daki mühendislik ve araştırma ve geliştirme faaliyetlerini genişletti. Bu nedenle, Mountain View şirketin düşünebileceği diğer yerlerden biri olabilir.

Aslında, TikTok’un Londra’ya taşınma tutkusu konusunda çelişkili raporlar da var. Reuters’in kaynakları TikTok’un hala İngiltere hükümeti ile görüşmelerde olduğunu söylerken, The Sunday Times’ın bir başka raporu şirketin “daha ​​geniş bir jeopolitik bağlam” nedeniyle görüşmeleri geri çektiğini gösteriyor.

TikTok’un yeniden yerleştirme planlarını ilk defa duymuyoruz. Birkaç ay önce, ByteDance’e ait firmanın karar verme yetkilerini ve araştırma ekibini Çin’den taşımayı planladığı bildirilmişti.

Sürekli çıkan bu iddialara rağmen, mevcut TikTok CEO’su Kevin Mayer, şirketin TikTok kullanıcılarının verilerini Çin hükümetine devretmeyeceğine dair söz veriyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER