Ana SayfaDonanım & YazılımTikTok'un CEO'su Kevin Mayer İstifa Etti

TikTok’un CEO’su Kevin Mayer İstifa Etti

Reuters tarafından paylaşılan bir nota göre, TikTok’un CEO’su Kevin Mayer şirketten ayrıldı ve Genel Müdür Vanessa Pappas, geçici olarak onun yerini alacak.

TikTok |  Resim kredisi: Pixabay

Gelişme, TikTok’un, popüler kısa biçimli video paylaşım uygulamasıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işlemleri yasaklayan bir icra emri nedeniyle Trump yönetimine dava açmasından günler sonra geldi.

Mayer mektupta, “Son haftalarda, siyasi ortam keskin bir şekilde değişirken, kurumsal yapısal değişikliklerin neleri gerektireceği ve bunun, kaydolduğum küresel rol için ne anlama geldiği konusunda önemli kararlar aldım.” dedi.

“Bu arka plana karşı çok yakında bir çözüme ulaşmayı umduğumuz için, şirketten ayrılmaya karar verdiğimi hepinize bildirmek istedim.”

TikTok, e-posta yoluyla yaptığı açıklamada ayrılışı doğruladı ve son birkaç ayın siyasi dinamiklerinin Mayer’in rolünün kapsamını “önemli ölçüde değiştirdiğini” söyledi.

ByteDance’ın kurucusu ve CEO’su Yiming Zhang ayrı bir mektupta şirketin “özellikle ABD ve Hindistan’da küresel olarak karşılaştığımız sorunlara hızlı bir şekilde çözüm bulmaya gittiğini” söyledi.

Kaynak: Times Now News

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER