Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriTikTok'un Sahibi ByteDance, İlk Çeyrekte Büyük Gelir Artışı Yakaladığını Açıkladı

TikTok’un Sahibi ByteDance, İlk Çeyrekte Büyük Gelir Artışı Yakaladığını Açıkladı

Kısa video uygulaması TikTok‘un özel işletmecisi olan Pekin merkezli ByteDance, Ocak-Mart çeyreği için yaklaşık 40 milyar CNY (yaklaşık 38 milyar TRY) gelir elde etti. Rakam, bir yıl önceki aynı döneme kıyasla yüzde 130’dan fazla artış temsil ediyor.

Kimliği gizli bir kaynak, ByteDance’ın 2020 gelir hedefinin yaklaşık 200 milyar CNY (yaklaşık 193 milyar TRY) olduğunu söylüyor. Kimliği gizli olan başka biri de ByteDance’in rakip Tencent Holding’in yarısına ulaşmayı amaçladığını söylüyor. Çin’in önde gelen oyun şirketi Tencent, 2019’da yaklaşık 377 milyar CNY (yaklaşık 264 milyar TRY)  gelir elde etmişti. ByteDance ise bu konuda yorum yapmaktan kaçındı.

TikTok Sahibi ByteDance İlk Çeyrekte Büyük Büyüme Gördüğünü Söyledi

Gelişme, sekiz yaşındaki ByteDance Şirketi’nin dijital reklam harcamalarını ne ölçüde yakaladığını ortaya koyuyor. Şirket gelirinin büyük kısmı, haber toplayıcı Jinri Toutiao‘nun yanı sıra TikTok’un yerli versiyonu olan Douyin de dahil olmak üzere Çin’deki uygulamalarda reklam yapmaktan kaynaklandığı söyleniyor.

ByteDance ortaya çıkmadan önce, Çin’in reklam pazarında ağırlıklı olarak e-ticaret lideri Alibaba Group Holding, arama motoru operatörü Baidu ve Tencent vardı.

ByteDance’ın uygulamaları, COVID-19 salgınının etkisiyle muazzam bir artış gördü. Uygulama performansı izleyicisi App Annie’ye göre, Ocak ayında App Store’daki en popüler 10 uygulamadan altısı ByteDance’e ait.

Kaynak: Gadgets360

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER