Ana Sayfa Gündem Tinder, Görüntülü Konuşma Özelliğini Sunabilir

Tinder, Görüntülü Konuşma Özelliğini Sunabilir

Arkadaşlık uygulaması Tinder, pandemi döneminde evlerinden çıkmamayı tercih eden kullanıcıları için görüntülü konuşma özelliği test etmeye başladığını duyurdu. Tinder, bu özelliğin gelmesi halinde yapılan görüşmelerde yaş kısıtlamalarına uyulmaya devam edileceğini belirtti.

Tinder Görüntülü Konuşma Özelliğini Test Ediyor!

Tinder, 13 ülkede görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başladı. Bu 13 ülke arasında maalesef Türkiye bulunmuyor. Görüntülü konuşma özelliği sayesinde kullanıcılar eşleştikleri kişiler ile görüntülü olarak konuşabilmekte.

Özelliğin çalışma mantığı oldukça basit. Mesajlaşma alanında yer alan video simgesine tıklamak yeterli oluyor. Karşı taraf da görüşmeyi kabul ettiğinde ekran ikiye bölünüyor ve görüşme başlıyor. Görüntülü konuşma özelliği ile kullanıcılar telefon numaralarını karşı taraf ile paylaşmıyor. Böylece güvenlik üst düzeyde olmuş oluyor. Kullanıcılar görüntülü konuşma esnasında ekran kaydı veya ekran resmi alamayabilir.

Tinder’ın güvenlik ekibinin kıdemli ürün yöneticisi Bernadette Morgan, iOS’ta ekran kaydını engellemenin Android’den daha karmaşık olduğunu ve ekibin bunu şimdi “test ettiğini” söyledi. İnsanların somut bir şekilde kayıt veya ekran görüntüsü alıp alamayacağını söylemedi.

Neden böyle bir özellik geliştirmekte olduğu hakkında bilgileri de paylaşan Tinder, geçtiğimiz ay ABD’de yaklaşık 5000 kişi ile bir anket yaptığını ve ankete katılanların yaklaşık yarısının görüntülü görüşme özelliği talep ettiğini belirtti. Görünüşe göre Tinder, uygulamasını kullanan kişilerin özellikle pandemi günlerinde çevrimiçi buluşmalara daha fazla ilgi gösterdiğinin farkında ve yeni atılımlarını bu yönde atacak.

(Kaynak: The Verge)

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mikroorganizma Ve Virüslere Karşı Uzun Süreli Koruma Sağlayan Teknoloji İle Türkiye Tekstil İhracatına 700 Milyon Dolarlık Katma Değer!

“Giyilebilir Teknolojiler” alanında inovatif çözümler üreten teknoloji şirketi Infinitech, üniversite & sanayi iş birliği projeleri kapsamında, Yeditepe Üniversitesi ile birlikte tamamladığı AR-GE...

‘28 Ocak Veri Gizliliği Günü’nde Verinize Sahip Çıkın!

28 Ocak günü tüm dünyada 2006 yılından beri, Türkiye’de ise Kişisel Verileri Koruma Kanunu KVKK’nın yürürlüğe girdiği 2016 yılından beri ‘Veri Gizliliği...

Ebeveynler, Ebeveyn Kontrol Yazılımları Hakkında Ne Düşünüyor? En Çok Yetişkin İçerikleri Filtreleniyor

Ebeveynler, çocuklarının online güvenliğini izleme konusunda nasıl bir tutuma sahip? Siber güvenlik kuruluşu ESET, Family Online Safety Institute’nün raporunu paylaştı. Buna göre genç...

TP Vision, 5. Nesil Yapay Zekalı P5 Görüntü İşleme Teknolojili Yeni Televizyonlarını Tanıttı

Philips TV & Sound; yeni nesil OLED ve mini-LED Ambilight TV’lerinde geliştirilmiş yapay zekalı görüntü işleme teknolojisi kullanıyor.    

Ford Otosan, dünyanın en önemli cinsiyet eşitliği araştırması ‘Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde

Türk otomotiv sanayinin öncü gücü ve kadın istihdamı lideri Ford Otosan, otomotivden finansa, enerjiden teknolojiye kadar 11 farklı sektörde faaliyet gösteren 380...