Ana Sayfa Sanal Gerçeklik Toyota, Yaşlıların Hayatını Kolaylaştırmak İçin Robotik Tavan Asistanı Yaptı

Toyota, Yaşlıların Hayatını Kolaylaştırmak İçin Robotik Tavan Asistanı Yaptı

Yaşlı nüfusun günlük yaşamını kolaylaştırmak amacıyla Toyota’nın Toyota Araştırma Enstitüsü’ndeki (TRI) robotik bölümü, ev işlerini halletmek için benzersiz bir robot geliştirdi.

Yer robotlarına kıyasla tavan yardımcısı robotun en büyük faydalarından biri, bir evdeki alan yönetimidir. Bir evin tavanı olan üst katı kullandığından zemin, çocuklar ve evcil hayvanların serbestçe dolaşması için açık kalır. Ayrıca, ihtiyaç duyulmadığında, kullanıcılar ev alanını daha iyi yönetmek için kolayca tavana yerleştirebilirler.

Şirket bildiğimiz gibi birçok farklı türde robotla entegre akıllı evlerle bir geleceği görselleştiriyor. Yani şirket, bu yeni tavan robotlarının gelecekteki şehirlerin akıllı evlerinde çoktan orada olacağını düşünüyor. Toyota yakın zamanda robotu çevrimiçi bir sunumda sergiledi.

Şimdi, bu yeni robotun pek çok faydası olsa da, bazı büyük dezavantajları da var. Örneğin şirket, robotu eğitmek için sanal gerçekliği kullanıyor. Bu, bir insan operatörün öne çıkan eylemleri bir VR kiti kullanarak fiziksel olarak gerçekleştirdiği ve bu hareketlerin robotun belleğinde saklandığı anlamına geliyor. Dolayısıyla bu tavan robotları pek de akıllı değil.

Dahası, her evin ayrı bir tasarım diline sahip olması, evlerin her bir ortamına hakim olmak, robot için büyük bir zorluk olacaktır.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,930TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

ABD Adalet Bakanlığı Kripto Paraların Devlet Güvenliği İçin Büyük Bir Tehdit Olduğunu Açıkladı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Eski Başkanı J. Christopher Giancarlo, doların dijital versiyonu hakkında açıklamalarda bulunarak dijital doları için zamanın geldiğine...

Binance Türkiye’ye Giriyor: Binance TR Kripto Para Borsası

İşlem hacmi bazında dünyanın en büyük kripto para borsasını bünyesinde barındıran küresel blokzinciri şirketi Binance, Trbinance.com’un lansmanı ile Türkiye pazarına adım atıyor....

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Prime Day, Amazon Türkiye Tarihindeki En Büyük Alışveriş Etkinliği Oldu

Türkiye'de gerçekleşen ilk Prime Day süresince en popüler ürünler; SanDisk 480GB SSD Plus Disk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu oldu.

Türkiye’nin Dijital Geleceğinin Güvencesi Yeni Yatırımlar ve Becerilerin Geliştirilmesi

Cisco'nun ev sahipliği yaptığı sektörel buluşmada, ağ altyapısını geliştirmenin ve dijital yetkinlik eğitimlerini artırmanın, Türkiye'nin dijital yol haritasını hızlandırmadaki önemi vurgulandı

İstanbul Havalimanı ‘Sıfır Atık’ Belgesini Aldı

İGA'nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...