Ana SayfaOyunTüccar Mı Olacaksın, Korsan Mı?: Port Royale 4

Tüccar Mı Olacaksın, Korsan Mı?: Port Royale 4

Xbox One ve PC için ticaret simülatörü ‘Port Royale 4’ oyununda bir tüccar veya korsan olabiliyorsunuz.

Teknorex olarak size her zaman heyecan verici haberleri paylaşmayı kendimize görev biliyoruz. Bu defa konumuz Xbox One ve PC’de oynayabileceğiniz Port Royale 4. İlk Port Royale oyunu neredeyse yirmi yıl önce piyasaya sürüldü ve şimdi bir tür kült klasik olarak kabul ediliyor. Oyun, herhangi bir kıtaya odaklanmak yerine, sonunda vali olma hedefi ile sizi Karayiplere yönlendiriyor.

İngiliz, Fransız, Hollandalı veya İspanyol olarak oynayabilen oyunda gizli hazineler gibi birçok sırrı keşfedebiliyordunuz. Ancak en büyük sürpriz, kendi işinizi kurabilmeniz veya korsan olabilmenizdi. 1500’lerin sonlarından 1600’lerin sonlarına kadar tarihin farklı zamanları arasında seçim yapabilme şansı, korsanlara farklı tepkiler olduğu için oyunu önemli ölçüde değiştiriyor ve herhangi bir korsan oyununun gitmesi gerektiği gibi, yoğun deniz savaşları içeriyordu.

Yeni Port Royale 4’te Neler Var?

Şimdi bu yıl 25 Eylül’de ise yeni bir oyun gelecek. Port Royale 4’te yine İngiltere, Fransa, İspanya ve Hollanda arasında seçim yapabileceksiniz. Bununla birlikte birçok modern geliştirme var. Vurgulanacak ilk ana özellik, dört adet büyük tek kişilik (single-player) seferler (campaign) eklenmesi olmuş. İspanya seferini test ederken şunu fark ettik, her ülkenin farklı avantajları ve dezavantajları var.

İspanya’daki oyunumuzda, amaç ticaret rotaları kurmak ve sayısız Karayip şehri arasındaki ticareti sürekli yönetmek gibi görünüyor. Harita çok büyük ve henüz keşfedemediğimizi düşündüğümüz çok fazla yer ve sır mevcut. Muhtemelen bütün sırları keşfedip haritaları tamamen bitirmek için yüzlerce saat harcamak zorunda kalacaksınız. Hatırlatmak isteriz ki oyun BETA aşamasında.

Şehir kurma ve benzeri strateji oyunlarını seviyorsanız Port Royale 4 sizi ihya edecek. Öğrenme eğrisi ve mekaniği nedeniyle 4. Uygarlık Seviyesine ulaşmak biraz zaman alıyor.

Port Royale 4’te yüksek yapılar inşa etmeyecek olsanız da, rom ve diğer ürünler üreten benzer üretim tesislerinden seçebileceğiniz 50 bina var. Amaç satılacak ürünler üretmek, bunu yapma şeklinizdeki verimliliği optimize etmek ve vatandaşları mutlu etmek. Bu çoğu zaman zor olabilir çünkü ilk başta rekabeti yenmek için her şeyi yapmanız gerekebilir.

Şimdi, hepiniz deniz savaşlarını merak ediyorsunuz. Farklı tarzlarda seçim yapabileceğiniz yaklaşık 24 tane gemi var. Gemi seçimini yaptıktan sonra sıra tabanlı deniz savaşlarına giriyorsunuz. Bunlar başlangıçta oldukça önemsiz, ancak anladığımız kadarıyla ne kadar çok keşif yaparsanız, o kadar fazla tehlike yaşıyorsunuz.

Kendinizi savunduğunuzdan veya herhangi bir zamanda bir Korsansanız saldırdığınızdan emin olun!

Bir strateji oyunu için pazardaysanız veya türü seviyorsanız müjde! Port Royale 4 Xbox One, PC, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için de onaylandı.

Bu arada bugünlerde Epic Games Civilization 6’yı ücretsiz dağıtıyor. Oyun çıkana kadar vakit geçirmek isterseniz 28 Mayıs 2020 Saat 18:00‘a kadar ücretsiz.

Kaynak: Windows Central

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER