Ana SayfaDonanım & YazılımTüm Logitech Ürünleri ve Operasyonları 2021 Sonuna Kadar Karbon Nötr Olacak

Tüm Logitech Ürünleri ve Operasyonları 2021 Sonuna Kadar Karbon Nötr Olacak

Logitech, bu yıl sonuna kadar karbon nötrlüğüne ve 2030 yılına kadar ise net sıfır emisyona ulaşmak ve hatta bunu aşmak amacıyla iklim pozitif bir yaklaşım benimsediğini duyurdu. Dünyanın iklim değişikliği ve bunun etkileriyle mücadele etmek için daha hızlı sonuç veren eylemlere ihtiyacı var. Bu nedenle Logitech, Paris Anlaşmasını ve RE100’ü desteklemek için önceki taahhütlerini hızlandırıyor ve şirketin yarattığından daha fazla karbonu ortadan kaldırmayı, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmeyi ve iyileştirme programlarına yatırım yapmayı taahhüt ediyor.

Logitech CEO’su Bracken Darrell “İklim değişikliği, neslimizin en büyük zorluklarından biri. İnsan eylemlerinin neden olduğu net karbon çıktı seviyelerinin azaltılması ne yazık ki yeterince hızlı olmuyor. İklim değişikliğini tersine çevirmek ve daha iyi bir geleceği şekillendirmek için şimdi daha fazlasını yapmamız gerekiyor” diyor. “Bu yıl tüm Logitech faaliyetleri ve ürünlerinde karbon nötr olmak için iklim stratejimizi hızlandırıyoruz. Nihai hedefimiz iklim pozitif olmak ve bu hedefe ulaşmak için 2030 yılına kadar net sıfır emisyona sahip olacağız. Ülkelerin Paris Anlaşmasında taahhüt ettiklerinin ötesine geçiyoruz ve artık daha fazla zaman kaybedemeyeceğimiz için bu taahhüdümüzü 20 yıl öne çekerek hızlandırılmış bir biçimde yapıyoruz.”

Paris Anlaşması ve BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin 2050 hedeflerine yönelik eylemi hızlandırmak, genişletilmiş bir iklim eylemi stratejisi gerektiriyor. Logitech’in 2030’a kadar net sıfır emisyon ve sonrasında iklim pozitifliği gibi daha iddialı bir hedefi benimsemesi için şirket, enerji yoğun ürünleri en aza indirmeye odaklanan özel programlarla Azaltma – Yenileme – Geri Yükleme stratejisini destekleyen bilime dayalı hedeflerle harekete geçiyor ve şirketin ürün portföyüne, operasyonlarına, tedarik zincirine ve ürün yaşam döngüsü boyunca tüm faaliyetlerine odaklanıyoruz. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER