Ana SayfaGündemTürk Telekom Upload Hızını Yükseltti

Türk Telekom Upload Hızını Yükseltti

Koronavirüs kapsamında evden çalışma ve evden eğitime geçilen bu günlerde internet bağlantılarının artması bazen karşımıza büyük sorunlar getirebiliyor . Yoğunluktan yaşanan hat gecikmeleri , download ve upload sorunları bunlardan bazıları . Geçtiğimiz hafta Turkcell Superonline upload hızını arttırmış ve 20 Mbps’e çıkarmıştı. Evde çalışma ve eğitim yapılan bu günler de upload hızlarının çok önemli olduğunu belirten Türk Telekom da benzer bir adım atarak kullanıcıların upload hızını arttırdı.

Türk Telekom bugün çalışmalara başlayarak Fiber ve VDSL abonelerinin upload hızını 2 katına çıkardı. Bu duruma örnek vermek gerekirse 100 Mbps download hızına sahip bir kullanıcı upload hızını 8 Mbps’e yükseltilmiş bir şekilde alacak . Türk Telekom altyapısını kullanan Millenicom, Turknet kullanıcılarının da upload hızlarının artacağı bilgiler arasında .

Upload hızı artışı kademeli olarak gerçekleşecektir. Gün içinde ara sıra modeminizi resetleyerek hız artımının testini yapabilirsiniz. ADSL kullanıcılarının hızlarında artış olmayacak. ADSL’de maalesef 3.3 Mbps üstüne çıkmak mümkün değil.

Türk Telekom ülke genelinde en çok kullanılan internet sağlayıcısı olduğu için yapmış olduğu bu hız artırımı önem taşıyordu . Zor günler geçirdiğimiz bu karantina günlerinde evden çalışma ve eğitim için büyük önem taşıyan bir adım .

Türksat Kablonet ve alt yapısını kullanan sağlayacılar için şuanlık bir artırım söz konusu değil . İlerleyen günlerde umarım daha güzel haberlerle karşılaşırız..

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER