Ana SayfaDonanım & YazılımTürk Yapay Zeka Şirketi CBOT’a Global Ödül!

Türk Yapay Zeka Şirketi CBOT’a Global Ödül!

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 18.si düzenlenen International Business Awards’ta bilgisayar yazılımı alanında yılın şirketi kategorisinde gümüş Stevie® ödülünün sahibi oldu. Son 3 yılda imza attığı projelerle adından sürekli söz ettiren şirket, başarılarını yılın şirketi kategorisinde kazandığı gümüş madalyayla taçlandırdı. CBOT, daha önce CEO World Awards ve AI Breakthrough Awards’tan da ödülle dönmüş ayrıca İngiltere’nin prestijli ödül organizasyonu The CogX Awards’ta ve önde gelen danışmanlık şirketi IDC tarafından düzenlenen IDC Future of Digital Innovations Awards’ta da finale kalmıştı. 

“Yapay Zekada Türk Mühendislik Gücünü Tasdikleyen Bir Ödül”

“Türk mühendislik gücümüzle geliştirdiğimiz teknolojimizle aldığımız ödüller dünya liginde olduğumuzun birer kanıtı” diyen CBOT Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hayata geçirdiğimiz projelerin, üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmalarımızın, kendi öz sermayemizle geliştirdiğimiz yerli teknolojimizin başarısı bizi tüm dünyada ilgiyle takip edilen International Business Awards’ta kendi sektörümüzde “Yılın Şirketi” kategorisinde ödüle götürdü. Gururluyuz… Ülkemiz için, ülkemizin yapay zeka alanında teknoloji üretme kapasitesini dünyaya göstermek için kritik bir ödül aldık. Tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bu başarıda yanımızda olan paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu ödül, CBOT’un dünyada ortaya koyduğu dijital dönüşüm çalışmalarına da katkı sağlayacak. Türk mühendislik gücüyle geliştirdiğimiz geleceğin teknolojilerini dünyaya tanıtmaya, anlatmaya devam edeceğiz.” 

International Business Awards’a 63 farklı ülkeden gelen 3 bin 700’ü aşkın başvuru 260’tan fazla jüri üyesi tarafından incelenerek değerlendirildi. Jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilen CBOT’un, bilgisayar yazılımı alanında“Yılın Şirketi” seçilmesinde; yenilikçi çözümler sunan yapay zeka teknolojisi, pandeminin getirdiği zorluklara sanal asistanlarla cevap vermedeki başarısı, kısa sürede ulaştığı her biri alanında lider iş ortaklarının yer aldığı geniş portföyü, tüm dillerde yüksek başarı oranı sunan gelişmiş NLP teknolojisi, müşteri hizmetleri alanında fark yaratan CBOT Platform kritik bir rol oynadı. Şirketin Google, Facebook, WhatsApp gibi dünya devi şirketlerle hayata geçirdiği işbirlikleri de ödüle layık görülmesinde önemli bir etkiye sahip.

Stevie Ödülleri hakkında

Stevie Ödülleri sekiz programda verilmektedir: Asya-Pasifik Stevie Ödülleri, Alman Stevie Ödülleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Stevie Ödülleri, Amerikan İş Ödülleri®, Uluslararası İş Ödülleri®, İş Dünyasında Kadınlar için Stevie Ödülleri, Büyük İşverenler için Stevie Ödülleri ve Satış ve Müşteri Hizmetleri için Stevie Ödülleri. Stevie Ödülleri yarışmaları, her yıl 70’den fazla ülkedeki kuruluşlardan 12.000’den fazla aday alır. Her sektör ve büyüklükteki kuruluşu ve onları başarıya taşıyan ekipleri onurlandıran Stevie, dünya çapında olağanüstü performansları takdir ediyor. www.StevieAwards.com adresinden Stevie Ödülleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER