Ana Sayfa Müzik Türkiye’nin MS Hastalığı Üzerine İlk Podcast Serisi “beniMSesim” Başladı

Türkiye’nin MS Hastalığı Üzerine İlk Podcast Serisi “beniMSesim” Başladı

Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşılmasını sağlamak amacıyla Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle “beniMSesim” podcast serisi hayata geçirildi. Türkiye’nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi olan beniMSesim ile MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması amaçlanıyor.

Novartis’in 2013 yılında MS hastaları ve yakınları için hazırladığı Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında başlatılan beniMSesim podcast serisinin moderatörlüğünü Yekta Kopan üstleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından 56 MS uzmanı ve 7 farklı uzmanlık alanından konukların ağırlandığı podcast serisi, 28 bölümden oluşuyor. MS hakkında genel bilgiler, MS ve tipleri, MS ve Covid-19, MS ve uyku, MS ve çocuk, MS ve kadın, MS ve aşılar gibi daha pek çok konunun yer aldığı serinin yeni bölümleri her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma saat 19.00’da Spotify ve Karnaval’dan yayınlanacak.

MS hastalığıyla ilgili toplumda farkındalık yaratmanın önemine vurgu yapan Türkiye Multipl Skleroz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Melih Tütüncü, projeyle ilgili şunları söyledi: “Her yıl MS hastaları ve yakınlarının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli farkındalık projeleri hazırlıyoruz. Bu yıl küresel salgının aramıza koyduğu mecburi mesafeler sebebiyle dijital bir farkındalık projesi hayata geçirmek istedik. beniMSesim podcast serisiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olmayı hedefliyoruz. Onlar bu yolculukta yalnız değiller.”

BeniMSesim podcast serisini başlatmaktan mutluluk duyduklarını belirten Novartis Nöroloji İş Birimi Direktörü Berrak Yücel, “2013 yılında MS hastaları ve yakınlarına destek olmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için Yol ArkadaşıMSın platformunu kurduk ve birçok başarılı projeye imza attık. Bu yıl da platform kapsamında Türkiye MS Derneği iş birliğiyle “beniMSesim” podcast serisini hayata geçirdik. Projemizin içeriğini MS hastaları ve yakınlarının yorumları ve ihtiyaçlarına göre oluşturduk. beniMSesim’le amacımız, MS’li bireyler ve yakınlarının MS ile ilgili doğru ve güncel bilgilere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamak. Siz de sosyal çevrenizle paylaşarak daha fazla MS’linin beniMSesim podcast serisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz” dedi.

Spotify ve Karnaval’daki beniMSesim Podcast Kanalları:

https://karnaval.com/programlar/benimsesim

BeniMSesim Podcast Serisine Katkıda Bulunan Uzmanlar:

Prof. Dr. Aksel Siva, Prof. Dr. Hüsnü EfendiProf. Dr. Gülşen AkmanProf. Dr. Rana KarabudakProf. Dr. Yeşim Beckmann, Prof. Dr. Serhan Sevim, Prof. Dr. Murat TerziProf. Dr. Sabahattin SaipProf. Dr. Cavit BozProf. Dr. Ayşe Sağduyu KocamanProf. Dr. Münife Neyal, Prof. Dr. Caner Feyzi DemirProf. Dr. Mefkure EraksoyDoç. Dr. Aysun SoysalProf. Dr. Levent Sinan BirProf. Dr. Murat KürtüncüProf. Dr. Aylin AkçalıUzm. Dr. Sıla UsarProf. Dr. Ayşe AltıntaşProf. Dr. Özgül Ekmekçi, Doç. Dr. Haluk Gümüş, Prof. Dr. Nefati Kıyılıoğlu, Prof. Dr. Nur Yüceyar, Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay, Doç. Dr. İrem Tiftikçioğlu, Prof. Dr. Ömer Faruk Turan, Doç. Dr. Özlem Taşkapılıoğlu, Prof. Dr. Aslı Tuncer, Öğretim Üyesi Dr. Melih Tütüncü, Öğretim Üyesi Dr. Cihat Uzunköprü, Öğretim Üyesi Dr. Sedat Şen, Dr. Mehmet Yörübulut, Öğretim Üyesi Dr. Tuncay Gündüz, Uzm. Dr. Mesrure Köseoğlu, Prof. Dr. Aysun Ünal, Doç. Dr. Uğur Uygunoğlu, Doç. Dr. Bilge Piri Çınar, Uzm. Dr. İlknur Aydın Cantürk, Doç. Dr. Belgin Balcı, Doç. Dr. Emin Özcan, Doç. Dr. Erkingül Birday, Öğretim Üyesi Dr. Şeyda Figül Gökçe, Uzm. Dr. Alp Sarıteke, Doç. Dr. Serkan Demir, Prof. Dr. Burcu Altunrende, Prof. Dr. Azize Esra Gürsoy, Doç. Dr. Burcu Yüksel, Doç. Dr. Levent Öcek, Doç. Dr. Gülnur Uzuner, Doç. Dr. Aslı Köşkderelioğlu, Prof. Dr. Nilüfer Kale İçen, Prof. Dr. Kadriye Ağan, Doç. Dr. Bilgin Öztürk, Doç. Dr. Meral Seferoğlu, Uzm. Dr. Ali Özhan Sıvacı, Prof. Dr. Belgin Koçer, Uzm. Dr. İpek Güngör Doğan, Prof. Dr. Şahin Kabay, Prof. Dr. Sıla Akhan.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nasıl Davetiye Bulunur?

Clubhouse Nedir?Clubhouse en temele bakıldığında sesli sohbet uygulamasıdır. Odalar kurularak konu başlıkları belirlenip belirli kişiler sohbet etmektedir.

Bu Yazılım, Engelli Oyuncuların Göz Hareketleriyle Minecraft Oynamasına İzin Veriyor

Çeşitli teknolojik yenilikler aracılığıyla, kuruluşların engelliler için oyun oynamayı kolaylaştırdığını görmüştük. Şimdi de, İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu, oyuncuların Minecraft'ı kendi gözleriyle oynamasına izin veren bir yazılım geliştirdi. Tabi...

FilmBox Arthouse Ekranlarında Uzak Doğu Esintisi

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye...

Help Steps, Yılın Girişimi Seçildi!

Mavi Elma Ödülleri'nde Yılın Girişimi ve Girişimcisi Ödülü'nün sahibi Help Steps ve Gözde Venedik oldu. Adımları bağışa çeviren sağlık uygulaması Help Steps,...

Haftalık Gündem Değerlendirme Videomuz Yayında!

Ethereum Madenciliği Kazandırıyor mu? - Monster'dan Büyük Jest! - Artık Saçma Mesajlar Engellenebilecek!https://youtu.be/86qJReHSlb4