Ana SayfaİnternetTwitch Kaynak Kodu Sızıntısını Onayladı

Twitch Kaynak Kodu Sızıntısını Onayladı

Geçen hafta veri ihlalini onayladıktan sonra, Twitch güvenlik olayı hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Blog gönderisine yapılan bir güncellemede, yetkisiz erişime izin veren yapılandırma sorununun çözüldüğü söyleniyor. Ayrıca Twitch, hiçbir parolanın ele geçirilmediğini söylüyor.

Twitch’e göre saldırganlar, kullanıcılarının şifrelerini sızdıramadı. Twitch ayrıca, kredi kartı numaraları ve diğer bankacılık bilgilerinin de sızdırılmadığını söyledi.

Açıklanan verilerin Twitch’in kaynak kodunu ve içerik oluşturucu ödeme verilerinin bir alt kümesini içerdiğini kabul ettikten sonra Twitch, saldırının kullanıcıların yalnızca küçük bir kısmını etkilediğini söyledi. “Açılan dosyalarda yer alan bilgilerin kapsamlı bir incelemesinden geçtik ve yalnızca kullanıcıların küçük bir bölümünü etkilediğinden ve müşteri etkisinin minimum düzeyde olduğundan eminiz. Doğrudan etkilenenlerle iletişime geçiyoruz , ” diye yazdı Twitch.

Şirket ayrıca güvenlik açığı için topluluktan özür dilemek için; “Verilerinizi koruma sorumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz. Hizmetimizi daha da güvenli hale getirmek için adımlar attık ve topluluğumuzdan özür diliyoruz, ” yorumunu yaptı.

Hatırlamak gerekirse, sızdırılan verilerin başlığı ‘bölüm 1’di ve bu da daha fazlasının geleceğini gösteriyordu. Sızıntının ikinci bölümünün nelerden oluştuğunu ne zaman ortaya çıkacağını hala bilmiyoruz. Azaltma çabalarının bir parçası olarak Twitch, akış anahtarlarını sıfırladı ve herkesi iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmaya teşvik ediyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER