Ana Sayfa İnternet Sosyal Medya Twitter, Matt Gaetz'e Karşı

Twitter, Matt Gaetz’e Karşı

Politikacı Matt Gaetz şiddeti yücelttiği sebebiyle tweetleri kaldırıp özür metni yayınlamasını istedi

Twitter, geçtiğimiz hafta Başkan Donald Trump aleyhine yapılan benzer bir eylem sonrasında, Matt Gaetz’den (R-FL) bir şiddeti yüceltmeye karşı politikalarını ihlal ettiği için bir tweet’i kısıtladı.

Bahsettiğimiz Tweet

Pazartesi günü yayınlanan bir tweet’te Gaetz, “Artık Antifa’yı terörist olarak açıkça gördüğümüze göre, Ortadoğu’da yaptığımız gibi onları avlayabilir miyiz?” Twitter bu tweet’e karşı harekete geçmeden önce yayın 12.000’den fazla kez yeniden düzenlendi. 

Gönderildikten saatler sonra Twitter, şiddeti yüceltmeye karşı politikalarını ihlal ettiğini belirledi. Bu duyuruyu yaparken, tweet Gaetz profilinden gizlendi ardından kullanıcıların görmeden önce bir “görüntüle” düğmesine tıklayarak tweeti okuması sağlandı. Bütün bu işlemler ışığında beğeniler, retweetler ve yanıtların tümünün, erişimini sınırlamak amacıyla tweet’ten devre dışı bırakılır.

Twitter son olarak “@Ttgaetz adlı bu Tweet’e genel bir ilgi bildirimi yerleştirdik . Tweet, şiddet politikasını yücelterek ihlale sebebiyet veriyor ”dedi .

Senatör Chris Murphy (D-CT) gibi diğer milletvekilleri de Twitter’dan tweet’i almasını istedi. “Gaetz tweet’ini şimdi al @twitter. ŞİMDİ. Kitlesel atışlardan kurtulanlar telefonumu aydınlatıyor. Ölümüne korkuyorlar, bu gece birine kalabalığa ateş etmeye başlamak için ilham verecek. Haklılar ”dedi. Gaetz bir tweet’e “şiddeti kışkırttığı” diyen bir takip tweetinde “Şiddeti neyin teşvik ettiğini biliyor musunuz? Zayıflık.”“GAETZ TWEET’İNİ HEMEN İNDİR”

Geçen hafta boyunca göstericiler, eski bir Minnesota polis memurunun elinde ölen siyah bir adam olan George Floyd’un ölümünden sonra polis şiddetini protesto etmek için ülke genelinde şehirlerde toplandılar. Gaetz ve Trump gibi politikacılar, şiddet ve yağma olaylarına odaklanmayı, sola yaslanan protestocuları ve ayaklanmalar için “Antifa” yı suçladılar.

Pazar günü, Başkan Donald Trump ABD’nin Antifa’yı bir terör örgütü olarak atacağını tweetledi. Mevcut yasa uyarınca, federal hükümetin tamamen yerli bir grubu yabancı terör örgütlerini belirlediği şekilde etiketleme konusunda yasal yetkisi yoktur. Anti-faşist için kısa olan Antifa organize bir grup değildir – Antifa faşizme karşı çıkan aktivistler için sıklıkla sıfat olarak kullanılır.

Sonuç?

Efendim artık darbeler, ayaklanmalar dijital platformda. Üslup haklı olmaktan çok çok önemlidir. Irkçılık ve faşizm ise sizi dibe çekmekten başka hiçbir faydası yoktu deyip haberimizi kısa kesiyorum 🙂

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,948TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Ferrari, Portofino M Modelini Tanıttı

Efsane İtalyan spor otomobil markası Ferrari, yeni Portofino M modelini tanıttı. Ferrari Portofino’nun bir anlamda makyajlı versiyonu olarak da dikkat çeken Portofino...

Atommash Akkuyu NGS’nin İlk Ünitesi İçin Üretilen Reaktör Basınç Kabını Türkiye’ye Gönderdi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un Mühendislik Bölümü Atommash, inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesi için ürettiği reaktör...

Türkiye’nin En Büyük ‘1v1’ League of Legends Turnuvası Red Bull Solo Q’da Elemeler Devam Ediyor

Türkiye'nin en iyi oyuncularını bir araya getirerek binlerce düellocunun mücadele ettiği '1v1' League of Legends turnuvası Red Bull...

UNICEF Türkiye, Türkiye’de İlk Kez Kripto Para İle Bağış Kabulüne Başladı

Kripto para işlem platformu Paribu, UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Milli Komitesi ile çocukların geleceği için iş birliğine gittiğini duyurdu.

Huawei Türkiye’den Açıklama

Onuncu yılını kutlayan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Türkiye'de bilgi ve iletişim teknolojileri ekosistemini yeni yatırımlarla büyütmeye kararlı olduğunu bildirdi. 620 mühendis, araştırmacı...