Ana SayfaDonanım & YazılımTwitter, Tweet'lere Karşı Daha Geniş Bir Tepki Yelpazesi Sunmayı Hedefliyor

Twitter, Tweet’lere Karşı Daha Geniş Bir Tepki Yelpazesi Sunmayı Hedefliyor

Twitter, bu yılın başlarında DM’ler için tepki verme olayını başlatmıştı. Şimdilerde ise, emojiler ile bir tweet’e cevap vermenizi sağlayacak yeni bir seçeneği test ediyor yani tweet’lerin altında bulunan beğeni kalplerini, bir dizi başka seçeneğe genişletecek gibi görünüyor...

Yeni özellik, mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından keşfedildi. Birkaç saat önce bu özelliğin bir ekran görüntüsünü paylaşarak ona Tweet Reaksiyonları adını verdi. Bu testte Twitter, kullanıcıların seçtikleri bir emoji ile yanıt vermesine izin veriyor.

Görüldüğü gibi, kullanıcılar yakında tweet’lere emoji ile tepki verme seçeneğine sahip olacaklar. Aynı zamanda Twitter, başka bir ek özellik üzerinde daha çalışıyor – Filo ile Reaksiyon. Bu özellik ile kullanıcılar, tweet’lere bu yılın başlarında tanıtılan Filolar adı verilen geçici mesajlarla da tepki gösterebilecekler.

Filolar 24 saat sonra kaybolan geçici tweetlerdir. Yani Twitter’ın Hikayeler versiyonudur ve şimdiye kadar sadece Brezilya, İtalya ve  Hindistan’da kullanılmaktadır. Fleets adı verilen bu geçici tweetler, standart metin ve emojinin yanı sıra resimler, videolar ve GIF’ler de içerebilir. Filoların, kullanıcıların ana zaman çizelgesinden ayrı olduğu ve kullanıcıların ana sayfası ile profil sayfalarında görüntülenebildiği biliniyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER