Ana Sayfa Müzik Twitter'da K-Pop Rüzgarı Esiyor: BTS, GOT7

Twitter’da K-Pop Rüzgarı Esiyor: BTS, GOT7

Geçtiğimiz 10 yılda Twitter ve K-pop, neredeyse birlikte büyüdü ve #KpopTwitter bugün Twitter’daki en büyük küresel sohbet konularından biri haline geldi. COVID salgınına rağmen, Kpop Twitter’da hız kesmedi. Dünya çapında son 12 ayda K-pop ile ilgili 6,1 milyar Tweet atıldı. Artık Twitter’da takip edilebilen 300’den fazla K-pop Konusu (sanatçı adlarına göre) ile dünyanın her yerinden hayranlar en iyi Tweetleri anında görebiliyor ve en sevdikleri sanatçılar hakkındaki küresel sohbete kolayca katılabiliyor.

#KpopTwitter‘ın 10 yıllık başarısını kutlamak için Twitter, tutkulu küresel K-pop topluluğunun sevgisini nasıl paylaştığını ve dünya genelindeki favori sanatçılarıyla nasıl bağlantı kurduğunu göstermek amacıyla 20 pazarda K-pop verilerini yayınlamak üzere K-pop Radar ile ortaklık kurdu.

Açıklanan sonuçlara göre Twitter, müzikseverlerin neler olup bittiğini görmeleri ve bunlar hakkında konuşmaları için en iyi yol olmaya devam ediyor. PSYBig BangSuper JuniorWonder GirlsGirls Generation ve 2NE1 gibi efsanelerden; BTSEXOGOT7BLACKPINKNCT 127, ve MONSTA X gibi bugünün süperstarlarına; Stray KidsATEEZTOMORROW X TOGETHERTXTIZONESuper M ve AB6IX gibi gelecek nesil yeteneklere, bu özellikle K-pop dünyasında geçerli. K-pop hayranları Twitter’ı, sevdikleri sanatçılarla ilgili en son güncellemeleri almak; gerçek zamanlı olarak herhangi bir zaman ve herhangi bir yerde diğer hayranlarla bağlantı kurmak; ve dünyayı kasıp kavuran müzik, dans ve ‘Hallyu (Kore Dalgası)’ kültürüne olan beğenilerini ifade etmek için kullanıyor.

Her kıtada Twitter’da Kpop konuşuluyor

#KpopTwitter, K-pop ile ilgili en çok konuşmanın yapıldığı en önde gelen 20 pazar, bugün dünya üzerindeki her bölgeyi kapsıyor, yani Kpop topluluğu artık tam anlamıyla küresel bir topluluk (1 Temmuz 2019’dan 30 Haziran 2020’ye kadar)

En çok BTS konuşuluyor

BTS, her pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçısı olurken (GOT7‘nin liderlik tablosunda zirvede olduğu Tayland hariç), en çok bahsedilen 10 K-pop sanatçısının geri kalanı pazara göre farklılık gösterdi, bu da K-pop hayranlığının Twitter üzerinde tüm dünyadaki çeşitliliğini gösteriyor

Twitter ve K-pop Radar’ın ortak araştırmasında yayınlanan verilere göre, Twitter üzerinde en çok bahsedilen K-pop sanatçıları (toplam Tweetlere göre), en çok bahsedilen K-pop şarkıları (toplam Tweetlere göre) ve en hızlı yükselen Kpop sanatçıları da belirlendi.

Twitter Global K-pop Ortaklıkları Başkanı YeonJeong Kim, şunları söyledi: “Son 10 yılda K-pop’un büyümesini izlemek ve bunun bir parçası olmak bir zevkti. K-pop sanatçıları küresel bir kitleye ulaşmak istediklerinde, neler olup bittiğini ilk gören ve bunun hakkında ilk konuşan olmak isteyen tutkulu hayranlarıyla bağlantı kurmak için Twitter’a giriyorlar. Çoğu genç ve dünyanın her yerinde bulunan bu hayranlar, küresel bir hayran topluluğuna bağlı hissetmek adına bu eğlenceli #KpopTwitter sohbetlerine katılmak için Twitter’a akın ediyorlar” dedi.

YeonJeong Kim, “Bu COVID-19 salgını sırasında K-pop konserleri, dünya turları ve fan etkinlikleri iptal edildiğinde bile #KpopTwitter sohbetlerinde herhangi bir düşüş görmedik. K-pop hayranları, ister en sevdikleri sanatçının yeni şarkısını destekliyor olsunlar ister #BlackLivesMatter gibi hareketlere katılsınlar, birbirleriyle bağlantıda kalmak ve seslerinin Twitter’da duyulmasını istiyorlar. Önümüzdeki 10 yılda K-pop ve Twitter’ın dünyaya neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” diye ekledi.

En sevdiğiniz K-pop sanatçılarını görmek ve onlar hakkında konuşmak için bugün gelin ve eğlenceli #KpopTwitter sohbetlerine katılın veya her gün dünyadaki diğer hayranlarla bağlantıda kalmak için Twitter’daki 300’den fazla K-pop Konusundan herhangi birini takip edin!

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,927TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

A101 – 22 Ekim Perşembe Kataloğunda Hangi Teknolojik Ürünler Var?

A101 MARKETLERİNDE HI-LEVEL VE TOSHIBA MARKA TELEVİZYONLAR DİKKAT ÇEKİYOR...TOSHIBA 49LL2A63DT 49" FULL HD SMART...

Honeywell ve Vertiv Tüm Dünyada Veri Merkezlerinin Sürdürülebilirliğini Artıracak

Daha sürdürülebilir ve verimli veri merkezi operasyonları oluşturmak için Honeywell, operasyonel teknoloji deneyimini Vertiv’in kritik dijital altyapı çözümlerindeki gücüyle birleştiriyor.

Acer, Planet9 İçin Oyun Terimlerine Hakim Oyun İçi Çevirmen SigridWave’i Duyurdu

Ayrıca turnuva düzenleme platformu gibi rekabeti zenginleştirecek yeni işlevler de duyuruldu...Acer bugün, yeni nesil e-spor platformu Planet9 için...

Acer, Ödüllü Oyuncu Monitörü Portföyünü 6 Yeni Predator ve Nitro Modeliyle Genişletti

Acer, ödüllü oyuncu monitörü portföyünü güçlü modellerle genişletti. Yeni monitörler, en üstün teknolojiyi talep eden profesyonel oyunculardan eğlenmek için oyun oynayanlara kadar...

Acer’ın Qualcomm® Snapdragon™ 7c Bilgi İşlem Platformuna Sahip İlk Chromebook Modeline Göz Atın

Acer ayrıca Chromebox CXI4 ve Halo Smart Speaker adlı ürünlerini de duyurdu...Acer bugün, Qualcomm® Snapdragon™ 7c bilgi işlem...