Ana Sayfa İnternet Finans Teknolojileri Valar Ventures'ten Bitpanda'ya 52 MİLYON $ Yatırım

Valar Ventures’ten Bitpanda’ya 52 MİLYON $ Yatırım

ABD, New York merkezli risk girişim şirketi Valar Ventures, Avrupa’nın lider yatırım platformu Bitpanda’ya A Serisi finansman turu kapsamında 52 milyon dolar yatırım yaptı. Bitpanda, alınan bu finansman sayesinde Avrupa’da yeni pazarlara genişlemeye ve çalışan sayısını da hızla yükseltmeye devam edecek.

Herkese yatırım yapma imkanı sağlamak hedefiyle finans dünyasındaki ezberleri bozan Avrupa’nın lider yatırım platformu Bitpanda, Valar Ventures liderliğinde gerçekleştirilen 52 milyon dolarlık yatırım ile Avrupa’nın 2020’deki en büyük A Serisi finansman turunu tamamladı.Alınan bu büyük ölçekli yatırım, Bitpanda’nın genişleme planlarını gerçekleştirmesini ve Avrupa fintech endüstrisindeki liderliğini pekiştirmesini sağlayacak.

Yaklaşık 1,3 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan ve yıllık gelirini ikiye katlayan Bitpanda, dijital varlıklar ve değerli metaller ticareti konusunda kendisini Avrupa’nın lider platformu olarak kanıtladı. Bitpanda kullanıcıları, web ve mobil uygulamalar aracılığıyla, son teknoloji ile desteklenen 44 dijital varlığa kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde erişebiliyor.

Bitpanda, 2020 yılında üyelerine daha kolay ödeme ve tasarruf sağlayacak Bitpanda Pay ve Bitpanda Savings isimli iki inovatif ürünü tanıttı. Bitpanda, yapılan fonlama sayesinde yenilikçi ticaret ve yatırım uygulamaları oluşturup, hem dijital yatırımları hem de farklı varlık sınıflarını mümkün olduğunca herkes için erişilebilir hale getirecek.

Demuth: Valar Ventures’in bu yatırımı Bitpanda’ya güveninin kanıtı

Bitpanda’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Eric Demuth, konu hakkında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Valar Ventures’ın bu yatırımı, başarılı bir fintech olan Bitpanda’ya ve vizyonuna dünyanın önde gelen yatırımcılarından birinin güveninin bir kanıtı. Yüksek teknolojiyi kullanarak oluşturduğumuz yenilikçi finansal uygulamalarla yatırımları demokratikleştiriyor ve herkese finansal piyasalara erişim sağlıyoruz. Misyonumuz, kişilerin finans ve kültürel geçmişlerine bakılmaksızın herkesin finans piyasasına adil bir şekilde erişim sağlamasına olanak tanımaktır. Bu yüzden müşterilerimize bu süreçte finansal bilgi ve eğitim sağlıyoruz. Amacımız, yalnızca ticarete aşina olan insanlar için değil, herkes için Avrupa’nın lider yatırım ve ticaret platformu olmaktır. Bitpanda’ya yapılan bu yatırım, tam da bunu yapmamıza yardımcı olacak. Bu sayede dünyanın en iyi yeteneklerini işe almaya ve onları ekibimize katmaya devam edeceğiz.”

Avrupa’nın 2020’deki en büyük A serisi sermaye yatırımının, Bitpanda’nın başarısının bir sonucu olarak gerçekleştiğini belirten Bitpanda Türkiye ve MENA Genel Müdürü Elbruz Yılmaz, “Bu yatırım son yıllarda Bitpanda’nın katlanarak büyümesinin bir karşılığı. Alınan 52 milyonluk sermaye desteği yeni ürünlerin geliştirilmesi, mevcut ürünlerimizi ve müşteri deneyimini daha da iyileştirmek ve uluslararası alanda şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanılacak. Türkiye, Bitpanda için çok önemli bir pazar, Türk kullanıcılarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı artıracağız” dedi.

Kısa bir süre önce İspanya, Fransa ve Türkiye piyasasına giriş yapan Bitpanda, yıl sonu ve gelecek yıl itibariyle Avrupa’da yeni pazarlara açılmayı hedefliyor. Şirket ayrıca, gelecek yılın başlarında tamamen yeni ve yenilikçi bir hisse senedi alım-satım uygulaması başta olmak üzere sektöre öncülük edecek yeni yatırım ürünlerini sumayı planlıyor. Sürekli büyümeyi desteklemek için, 70 yeni ekip üyesinin işe alım sürecine devam eden Bitpanda, 2020’nin sonunda ekibini 300 çalışana yükseltmeyi planlıyor.


Yatırımın bir parçası olarak, Valar Ventures Kurucu Ortağı Andrew McCormack de Bitpanda’nın yönetim kuruluna katılacak. McCormack gelecek vaat eden fintech girişimlerini keşfetmek konusunda hatırı sayılır bir deneyime sahip. Kuruluşunun ilk yıllarında PayPal’a katılan McCormack, 2002’de şirketin halka arzında ve daha sonra eBay’e satış müzakerelerinde Peter Thiel’i destekledi. Valar, Transferwise ve Almanya merkezli dijital banka N26 gibi “unicorn” olarak nitelendirilen birçok Avrupa fintech şirketine yatırım desteği sağladı.

Valar Ventures/McCormack: “Dünyada fintechlere yatırım artıyor”

Valar Ventures’ın Kurucu Ortağı Andrew McCormack, Bitpanda’ya yaptıkları yatırım hakkında şunları söyledi: “Valar Ventures kurucuları olarak James ve ben, Eric, Paul ve tüm Bitpanda ekibini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Yatırıma olan ilgi son birkaç yılda büyük ölçüde arttı ve pandeminin bir sonucu olarak insanların evde daha fazla zaman geçirmesiyle birlikte bu daha da hızlandı. Bitpanda’nın, Avrupa çapında iyi karşılanacak ve böylece sadık kullanıcıları çekmeye devam edecek uygun ürünler sunmak için mükemmel bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz. Hep birlikte, Avrupa’nın bir sonraki fintech gücünü inşa ederken, herkesin finansal piyasalara adil erişimini ve finansal geleceğine yatırım yapma gücüne sahip olmasını sağlayacağız.”

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER