Ana SayfaOyunBilgisayar OyunuValorant: Güvenlik Açığı Bulana 100.000$

Valorant: Güvenlik Açığı Bulana 100.000$

Kapalı beta açıldığından beri sürekli gündemde olan Riot Games’in FPS oyunu Valorant yine bomba gibi bir haberle karşımızda. Valorant’ta güvenlik açığı bulana 100Bin-25Bin $ arası ödül veriyor.

Kapalı betaya girişler için Twitch yayınlarının izlenmesini zorunlu kılan ve beta anahtarlarını bu yolla dağıtan Riot Games, Valorant’ın E-spor dünyasında büyük yankı uyandıracağını düşünüyor. Daha kapalı betadayken özel turnuvalar düzenleniyor ve Twitch yayınları her gün yüz binlerce kişi tarafından izleniyor.

Bug Bounty nedir?

Büyük şirketler, güvenlik sistemleri ile ilgili bazı zamanlarda açık(bug) bulma etkinlikleri/yarışmaları düzenlerler ve hatırı sayılır miktarda para ödülü dağıtırlar. Riot Games’de Valorant oyununda güvenliği sağlayan uygulaması Vanguard’a olan güvenini göstermek ve varsa da açıklarını bulmak adına bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmada ödüller 100.000$’dan başlayıp 250.000$’a kadar çıkıyor.

valorant-riot-vanguard-ödül-teknoloji-haberleri-teknorex

Yeni oyunumuz Valorant’ın hilecilere karşı daha etkili bir şekilde korunmasını sağlamak için anti-hile uygulamamız Vanguard’ı oyuna entegre ettik. Oyuncularımızın güvenliğine olan bağlılığımızı pekiştirmek için, Vanguard çekirdek sürücüsünde bulunan güvenlik açıklarını raporlayan kişilere 100.000 dolara kadar özel ödüller sunuyoruz” şeklinde açıklama yapan Riot Games yöneticileri güvenliğe ne kadar önem verdiklerini belli ediyorlar.

Hile, bir oyunda en sinir bozucu olan ve zamanla oyuncu kitlesini dağıtan en önemli olumsuzlukların başında geliyor. PUBG Mobile‘da yaşanan hile problemlerinin bitirilememesi de hatırı sayılır miktarda oyuncu kaybetmesine neden olmuştu.

Vanguard, Riot Games’in güvendiği kadar gerçekten başarılı mı, yoksa sadece pazarlama politikası mı olduğunu bize zaman gösterecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER