Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriVisa Ödeme Ağına Kripto Para Ekleyebilir

Visa Ödeme Ağına Kripto Para Ekleyebilir

Elektronik bankacılık sistemi Visa’nın CEO’su Visa, geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne dijital bir para birimi için patent başvurusunda bulunmuştu. JPMorgan tarafından düzenlenen teknoloji konferansına katılan Visa CEO’su Alfred R. Kelly, birçok alanda kullanılabilecek şekilde dijital paraları desteklediklerini de açıklamıştı. Visa CEO’su Alfred R. Kelly, yaptığı yeni bir açıklamayla Visa ödeme ağına kripto para birimlerini doğrudan katabileceklerini belirtti.

Visa CEO’su Alfred R. Kelly, yaptığı açıklamada “Küresel varlığımız, iş birliği yaklaşımımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para birimlerini ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kelly, “Belirli bir dijital para biriminin tanınmış bir değişim aracı haline geldiği ölçüde, onu bugün halihazırda 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza ekleyemememiz için hiçbir neden yok.” eklemesini de yaptı.

Visa yönetimine göre dijital paraların gelişmekte olan ülkelerde daha fazla kullanılacağı düşünülüyor. Bunun nedeni ise bu gibi ülkelerde henüz bankacılık hizmeti almayan çok sayıda insanın olması…

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER