Ana Sayfa İnternet WhatsApp Gelecek Haftalarda Tarihe Göre Arama, ShareChat Entegrasyonu ve Daha Fazlasını Ekleyecek

WhatsApp Gelecek Haftalarda Tarihe Göre Arama, ShareChat Entegrasyonu ve Daha Fazlasını Ekleyecek

WhatsApp, sahne arkasında birkaç yeni özellik üzerinde çalışıyor.  WhatsApp ile ilgili sızıntı kaynağı WABetaInfo tarafından  , gelecek özelliklerden bazıları duyuruldu . Tarihe göre arama ve ShareChat entegrasyonu bunlardan bazıları .

Tarihe Göre Ara

Adından da anlaşılacağı gibi, özellik belirli bir tarihten gelen iletileri filtrelemenize ve aramanıza izin verecek . Bir süredir Telegram gibi popüler WhatsApp alternatiflerinde bulunan bir özellik .

Özellik yayına girdikten sonra WhatsApp sohbet içi Arama sayfasında yeni bir Takvim simgesi gösterir. Takvim simgesine dokunduğunuzda, iletileri filtrelemek için kullanabileceğiniz bir tarih seçici açılır.

tarihe göre whatsapp araması

WABetaInfo özelliği iOS’ta fark etmiş olsa da , aynı şekilde Android’de de kullanılabilir olmasını bekleyebiliriz.

ShareChat Entegrasyonu

WhatsApp yakında sosyal medya platformu ShareChat’ten videoların yerel olarak oynatılmasını destekleyecek . Bu güncellemeyle, uygulamadan ayrılmadan, doğrudan WhatsApp’ın içinde ShareChat videolarını oynatabileceksiniz. Mesajlaşma uygulaması bildiğiniz üzere Facebook, Instagram ve YouTube’dan satır içi video oynatmayı zaten destekliyor.

whatsapp keskinleştirme entegrasyonu

Depolama Alanı Kullanımı Yeniden Tasarlama

WhatsApp ayrıca ‘Depolama alanı kullanımı’ bölümünü de eklemek istiyor. İki bölüme ayrılacak olan bu bölüm – Büyük dosyalar ve Yönlendirilen dosyalar seçenekleri ile gelecek . Nihayet tüm rahatsız edici görüntüleri ve videoları birkaç dokunuşla toplu olarak silebileceğiz .

Whatsapp Depolama Alanı Kullanımının Yeniden Tasarlanması

Bu yeni bölümlerden birine girdikten sonra, en yeni, en eski ve boyuta göre sıralama seçeneğine sahip olacağız.

Yıldızlı Hariç Temizle

WhatsApp, görünüşe göre bir sohbette yıldızlı olanlar dışındaki tüm mesajları silmenize izin verecek. Bu, gerekli tüm iletileri yedeklerken sohbet geçmişini temizlemek için yararlı olabilir.

Yıldızlı Dışında Whatsapp Temizle

Buna ek olarak şirket, yeniden tasarlanan Depolama Alanı Kullanımı bölümüne yıldızlı iletiler dışındaki tüm ortamları temizleme seçeneğini de ekleyecek.

İOS için Web’de Resim Ara

WhatsApp beta kullanıcıları iletilen gönderileri web’de arayarak doğrulama seçeneğine sahip olsa da , şirket resimler için de aynı özelliği sunmayı planlıyor. Bir stok görüntüsünün değiştirilip değiştirilmediğini veya yalnızca zor zamanlarda tahribat yaratmak için dolaşan eski bir görüntü olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İOS için Web'de Mesaj Ara
Resim: WABetaInfo

Eğer gönderinin doğruluğundan emin değilseniz , yönlendirilen iletinin meşruluğunu değerlendirmek için kısa bir bağlam alabilmeniz amacıyla Web’de Arama İletileri özelliği hızlı bir Google araması yapacaktır.

Karanlık Modda Yeni Sohbet Kabarcık Rengi

WhatsApp uzun süre beklemeden sonra karanlık modu getirmesine rağmen , genel renk seçimi karanlık mod meraklılarının onaylayacağı bir seçenek olmadı . Görünüşe göre, şirket işleri düzeltmek için yeni bir açık yeşil tonu deniyor gibi görünüyor.

Karanlık Modda Yeni Sohbet Kabarcık Rengi

Yeni balonun rengi , WhatsApp’ın şu anda sohbet balonları için kullandığı koyu yeşil renkten daha iyi görünüyor.

Önümüzdeki birkaç ay içinde WhatsApp’a gelecek olan yeni özellikler bu şekilde . Şirket her geçen sürede kendini yenilemeye devam ediyor . İlerleyen günlerde çıkacak yeni güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,928TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Acer, Planet9 İçin Oyun Terimlerine Hakim Oyun İçi Çevirmen SigridWave’i Duyurdu

Ayrıca turnuva düzenleme platformu gibi rekabeti zenginleştirecek yeni işlevler de duyuruldu...Acer bugün, yeni nesil e-spor platformu Planet9 için...

Acer, Ödüllü Oyuncu Monitörü Portföyünü 6 Yeni Predator ve Nitro Modeliyle Genişletti

Acer, ödüllü oyuncu monitörü portföyünü güçlü modellerle genişletti. Yeni monitörler, en üstün teknolojiyi talep eden profesyonel oyunculardan eğlenmek için oyun oynayanlara kadar...

Acer’ın Qualcomm® Snapdragon™ 7c Bilgi İşlem Platformuna Sahip İlk Chromebook Modeline Göz Atın

Acer ayrıca Chromebox CXI4 ve Halo Smart Speaker adlı ürünlerini de duyurdu...Acer bugün, Qualcomm® Snapdragon™ 7c bilgi işlem...

Porsche Design ve Acer, Porsche Design Acer Book RS’i Duyurdu

Porsche Design ve Acer, Porsche Design’ın işlevsel tasarım felsefesi ve mühendislik zekasını Acer’ın teknolojik yenilikleri ve global bilgisayar sektöründeki derin bilgi birikimiyle...

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Sanatçı ve Influencer’lar Bu Akşam Ödüllendiriliyor!

Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından her yıl düzenlenen ve Türkiye'nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri olan Social Media Awards Turkey 2020 ödül...