Ana Sayfa Gündem WhatsApp Kaybolan Mesajları Yakında: Yeni Özellik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

WhatsApp Kaybolan Mesajları Yakında: Yeni Özellik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

WhatsApp, kaybolan mesajlar için çalışmalara başlamıştı. Beta sürümlerinde bir dizi ipucunun ardından, mesajlaşma uygulaması artık özelliğin yakında kullanıcılar için kullanıma sunulacağını resmen onayladı. 

WhatsApp’ın kaybolan mesajları yakında geliyor

WhatsApp, SSS sayfasında yeni özellikle ilgili bilgiler sunarak kullanıcılar için yakında başlatılacağını önermektedir. Adından da anlaşılacağı gibi, mesajlar uygulamada kısa süre kalacak ve Instagram Hikayeleri, Snapchat Hikayeleri ve hatta Snapchat’taki mesajlar gibi okunduktan sonra kaybolacak.

SSS sayfasına göre, kullanıcılar yakında ‘kaybolan mesajlar’ı etkinleştirerek kaybolan mesajlar gönderebilecekler. Mesajlar hem bireysel hem de grup sohbetlerine gönderilebilir . Mesajlar kaybolana kadar 7 günlük bir süreye sahip olacak. Bireysel sohbetlerde ayarlar, kullanıcılardan biri tarafından etkinleştirilebilir / devre dışı bırakılabilir, grup sohbetlerinde yalnızca yöneticiler bu yetkiyi alacak.

Ayar etkinleştirildiğinde, daha önce gönderilmiş olanlara değil, yeni mesajlara uygulanacak. Bu özellik aynı zamanda medya için de çalışacak ancak otomatik indirme seçeneği etkinleştirilirse medya akıllı telefonumuza kaydedilecek. Bir kullanıcının kaybolan bir mesajı 7 gün içinde açmaması durumunda mesajın kendiliğinden kaybolması öngörülüyor . Ancak, mesajın önizlemesi sohbet açılana kadar kullanılmaya devam edecek.

Kaybolan bir mesaj alıntılanırsa, 7 gün boyunca sohbette kalacak. Ayrıca, kaybolan mesajlar , özelliği devre dışı bırakılmış bir kişiye iletilirse öyle kalmaz ve mesaj kaybolmadan önce bir yedek oluşturulursa yedeklemede görünür.

WhatsApp ayrıca, kaybolan mesajların güvenilir kişilere gönderilmesi gerektiğini, böylece hiç kimsenin mesajın ekran görüntüsünü almaması, birisine iletmemesi veya kopyalamaması gerektiğini önermektedir. Bu, özelliğin temel özü olan kullanıcıların gizliliğini korumaya yardımcı olacaktır.

WhatsApp , bu özelliği bizim için tam olarak ne zaman kullanıma sunacağını hâlâ bilmiyoruz. Bizi takipte kalarak son teknoloji gündeminden haberdar olabilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER