Ana SayfaGündemWhatsApp, Masaüstü ve Web'de Sesli/Görüntülü Arama Desteği Sunuyor

WhatsApp, Masaüstü ve Web’de Sesli/Görüntülü Arama Desteği Sunuyor

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin evinde sıkışıp kalmasıyla, kullanıcılar arasında sesli ve görüntülü görüşmelerde büyük bir artışa tanık olduk. Talebe ayak uydurmak ve kullanıcılara sevdiklerine ulaşmaları için başka bir platform sunmak için WhatsApp artık masaüstü uygulamalarında sesli ve görüntülü arama desteği sunmaya başladı.

Facebook sermayeli mesajlaşma platformu WhatsApp, nihayet Windows ve Mac uygulamalarına sesli ve görüntülü aramalar için destek ekledi.

WhatsApp, bu yeni özelliği resmi bir blog yazısı aracılığıyla duyurdu. Gönderiye göre, şirket geçen yıl sesli ve görüntülü görüşme miktarında önemli bir artış gördü. 

Şimdi, şirket masaüstü uygulamalarına destek vermeye başladı. Bu, WhatsApp’a göre, meslektaşlarınızla çalışmayı, ellerinizi serbest bırakmayı ve sevdiklerinizi daha büyük bir tuvalde görmeyi kolaylaştıracak.

Geliştiriciler, görüntülü arama özelliğinin daha büyük ekranlarda sorunsuz çalışmasını sağlamak için, dikey ve yatay yönlendirmeyi herhangi bir ekran boyutuyla çalışacak şekilde programlamayı sağladı. Ek olarak, bir video görüşmesi sırasında kullanıcılar çağrı penceresini yeniden boyutlandırıp aynı zamanda da, çağrı penceresi her zaman kullanıcının sekmelerinin üstünde kalır.

Şu anda, masaüstü uygulamalarındaki sesli / görüntülü arama özelliği yalnızca bire bir aramalarda çalışmaktadır. WhatsApp’a göre bu, kullanıcıların güvenilir bir bağlantı ve yüksek kaliteli arama deneyimi elde etmesini sağlamaktır. Şirket, “bu özelliği gelecekte grup sesli ve görüntülü görüşmelerini içerecek şekilde genişleteceklerini” belirtiyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER