Ana SayfaDonanım & YazılımWhatsApp'tan Güncelleme İçin Yeni Bir Açıklama Geldi!

WhatsApp’tan Güncelleme İçin Yeni Bir Açıklama Geldi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp zorunlu kıldığı güncellemesi ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Facebook’a bağlı olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına gizlilik detayına ilişkin zorunlu olan güncelleme ile ilgili daha fazla detayın yer alacağı bir uyarı mesajı yayınlanacağını açıklamasında tekrar bildirdi.

ABD menşeili mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni sözleşmesiyle kullanıcılarını zorlayabilir. Şirket, “WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmelerini kullanıcılara hatırlatmaya başlayacağız” açıklamalarında bulundu.

WhatsApp’ın yeni sözleşme ile Facebook’a kullanıcılarının verilerini verecek olması, kişisel bilgilerin güvenliği açısından büyük bir infial yaratabilir. Söz konusu yazıda “Daha önce bu güncelleme hakkında çok fazla sayıda yanlış bilgiyle karşılaştık” ifadelerine yer veren WhatsApp, kullanıcıların farklı düşünmelerine neden oldu. Akıllarda soru işareti kalmaması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz ifadelerinde bulundu.

WhatsApp, karşılaştığı tepkiler sonrası 15 Ocak’ta söz konusu yeni şartları 8 Şubat’tan yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı 15 Mayıs’a ertelendiğini kullanıcılarına bildirmişti.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER