Ana SayfaGündemWhatsApp'tan koronavirüs önlemleri

WhatsApp’tan koronavirüs önlemleri

Bildiğimiz üzere WhatsApp dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Bütün ülkeler ve şirketler gibi WhatsApp’ta koronavirüs için bazı önlemler aldı. WhatsApp, mesajların iletilmesine sınır getireceğini bildirdi. Beş veya daha fazla kişiye gönderilen iletiler artık yalnızca tek bir kişiye iletilebilecek. WhatsApp mesajlara sınırlama getirerek, yanlış bilgilerin paylaşılmasını biraz da olsa yavaşlatacak.

Bir Facebook şirketi olan WhatsApp; “Platformumuzu kişisel sohbetler için geliştirilmiş bir platform olarak koruyabilmek için bu mesajların yayılmasını yavaşlatmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz” notunu ekledi. Mesaj iletme konusunda getirilen yeni kurallar firmanın bir mesajın belli bir sayıdan fazla paylaşılmasını engellemek konusunda attığı ilk adım değil. Kendi platformu üzerinden sahte haberlerin hızla yayılmasını engellemek isteyen WhatsApp, Ocak ayından itibaren beş seferden fazla paylaşılan mesajları işaretlemeye başlamıştı. Firma yaptığı açıklamada platformun sağlık kurumlarının “insanları doğru ve net bilgilerle birleştirmek” için çalışmalar yapmakta olduğunun da altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanılan Koronavirüsün 5G yüzünden yayıldığı haberleri, yaşanabilecek problemlerin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER