Ana Sayfa Donanım & Yazılım Windows 10'da Görev Çubuğu Kısayolları Nasıl Gruplanır?

Windows 10’da Görev Çubuğu Kısayolları Nasıl Gruplanır?

1. Görev Çubuğu Gruplarını GitHub’dan indirin. Uygulama sadece 150KB boyutunda gelir. ZIP dosyasını indirdikten sonra, yürütülebilir dosyaya erişmek için dosya çözücülerden birini kullanarak ZIP dosyasını çıkarın.

görev çubuğu grupları dosyası

2. Uygulamayı ilk açtığınızda, göreceğiniz tek seçenek ‘Görev çubuğu grubu ekle’ olacaktır. Favori programlarınız için kısayollar oluşturmaya başlamak için üzerine tıklayın.

görev çubuğu grubu ekle

3. Şimdi görünen sayfada, oluşturmak üzere olduğunuz grup için bir simge ekleyebilirsiniz. Bu simge görev çubuğunuzda görünecektir. Ayrıca, 1 ila 20 arasında değişen maksimum genişliği de ayarlayabilirsiniz. Grup simgesini ayarladıktan sonra, ‘Yeni kısayol ekle’ye tıklayın ve gruba eklemek istediğiniz uygulamaları seçin.

grup simgesi ve kısayollar ekle

4. Gerekli tüm uygulamaları ekledikten sonra gruba bir isim atayın ve Kaydet’e tıklayın. Bu durumda, daha hızlı erişim için birkaç web tarayıcısı seçtim.

grup için uygulamaları seçin

5. Kaydet’e tıkladıktan kısa bir süre sonra, uygulama grubu kaydedecek ve sizi ana sayfaya götürecektir. Burada yeni oluşturduğunuz grubu bulacaksınız. Kısayollar klasörüne erişmek için gruba tıklamalısınız.

kısayolların ana sayfası

6. Kısayollar klasöründen, yeni oluşturduğunuz kısayolu sağ tıklayın ve ‘Görev çubuğuna sabitle’yi seçin. Alternatif olarak, kısayolu Başlat Menüsüne sabitlemeyi de seçebilirsiniz.

kısayol grubunu görev çubuğuna sabitle

7. Kısayolu görev çubuğuna sabitledikten sonra, görev çubuğunda üçüncü adımda atadığınız grup simgesiyle birlikte yeni bir giriş göreceksiniz. Tüm gruplanmış kısayollara simgeye tıklayarak erişebilirsiniz. Bu şekilde, artık görev çubuğundaki aynı uygulama kategorisi için birden fazla simgeye sahip olma zahmetinden geçmeniz gerekmez.

görev çubuğu kısayolları son çıktı

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nasıl Davetiye Bulunur?

Clubhouse Nedir?Clubhouse en temele bakıldığında sesli sohbet uygulamasıdır. Odalar kurularak konu başlıkları belirlenip belirli kişiler sohbet etmektedir.

Bu Yazılım, Engelli Oyuncuların Göz Hareketleriyle Minecraft Oynamasına İzin Veriyor

Çeşitli teknolojik yenilikler aracılığıyla, kuruluşların engelliler için oyun oynamayı kolaylaştırdığını görmüştük. Şimdi de, İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu, oyuncuların Minecraft'ı kendi gözleriyle oynamasına izin veren bir yazılım geliştirdi. Tabi...

FilmBox Arthouse Ekranlarında Uzak Doğu Esintisi

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye...

Help Steps, Yılın Girişimi Seçildi!

Mavi Elma Ödülleri'nde Yılın Girişimi ve Girişimcisi Ödülü'nün sahibi Help Steps ve Gözde Venedik oldu. Adımları bağışa çeviren sağlık uygulaması Help Steps,...

Haftalık Gündem Değerlendirme Videomuz Yayında!

Ethereum Madenciliği Kazandırıyor mu? - Monster'dan Büyük Jest! - Artık Saçma Mesajlar Engellenebilecek!https://youtu.be/86qJReHSlb4