Ana SayfaDonanım & YazılımWindows 10'da Görev Çubuğu Kısayolları Nasıl Gruplanır?

Windows 10’da Görev Çubuğu Kısayolları Nasıl Gruplanır?

1. Görev Çubuğu Gruplarını GitHub’dan indirin. Uygulama sadece 150KB boyutunda gelir. ZIP dosyasını indirdikten sonra, yürütülebilir dosyaya erişmek için dosya çözücülerden birini kullanarak ZIP dosyasını çıkarın.

görev çubuğu grupları dosyası

2. Uygulamayı ilk açtığınızda, göreceğiniz tek seçenek ‘Görev çubuğu grubu ekle’ olacaktır. Favori programlarınız için kısayollar oluşturmaya başlamak için üzerine tıklayın.

görev çubuğu grubu ekle

3. Şimdi görünen sayfada, oluşturmak üzere olduğunuz grup için bir simge ekleyebilirsiniz. Bu simge görev çubuğunuzda görünecektir. Ayrıca, 1 ila 20 arasında değişen maksimum genişliği de ayarlayabilirsiniz. Grup simgesini ayarladıktan sonra, ‘Yeni kısayol ekle’ye tıklayın ve gruba eklemek istediğiniz uygulamaları seçin.

grup simgesi ve kısayollar ekle

4. Gerekli tüm uygulamaları ekledikten sonra gruba bir isim atayın ve Kaydet’e tıklayın. Bu durumda, daha hızlı erişim için birkaç web tarayıcısı seçtim.

grup için uygulamaları seçin

5. Kaydet’e tıkladıktan kısa bir süre sonra, uygulama grubu kaydedecek ve sizi ana sayfaya götürecektir. Burada yeni oluşturduğunuz grubu bulacaksınız. Kısayollar klasörüne erişmek için gruba tıklamalısınız.

kısayolların ana sayfası

6. Kısayollar klasöründen, yeni oluşturduğunuz kısayolu sağ tıklayın ve ‘Görev çubuğuna sabitle’yi seçin. Alternatif olarak, kısayolu Başlat Menüsüne sabitlemeyi de seçebilirsiniz.

kısayol grubunu görev çubuğuna sabitle

7. Kısayolu görev çubuğuna sabitledikten sonra, görev çubuğunda üçüncü adımda atadığınız grup simgesiyle birlikte yeni bir giriş göreceksiniz. Tüm gruplanmış kısayollara simgeye tıklayarak erişebilirsiniz. Bu şekilde, artık görev çubuğundaki aynı uygulama kategorisi için birden fazla simgeye sahip olma zahmetinden geçmeniz gerekmez.

görev çubuğu kısayolları son çıktı

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER