Ana SayfaDonanım & YazılımWord Belgelerini PowerPoint Sunumlarına Nasıl Dönüştürürüz?

Word Belgelerini PowerPoint Sunumlarına Nasıl Dönüştürürüz?

Word belgelerini PowerPoint sunumlarına dönüştürmek her zaman bir güçlük olmuştur. İster bu çevrimiçi format dönüştürücülerden birine güveniyor olun, ister içeriği manuel olarak yapıştırın / içe aktarın, çıktı kalitesi neredeyse hiçbir zaman mükemmel değildir. Bu endişeyi göz önünde bulundurarak, Microsoft şimdi Microsoft Word’ün web tabanlı sürümü aracılığıyla Word belgelerinden PowerPoint sunumları oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik yayınladı.

Başlamadan önce, özelliğin sınırlamalarına işaret edeceğim. Bu özellik şimdilik yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır. Ek olarak, Internet Explorer ve Safari tarayıcılarını desteklemez. Özellikle, şu anda yalnızca metin içeriğini destekler ve görüntüler gibi diğer medya içerikleri sunuya otomatik olarak eklenmez. Ancak, sunuya daha sonra istediğiniz zaman medya ekleyebilirsiniz.

Word Belgelerini PowerPoint Sunumlarına Dönüştürme Adımları

1. Word belgesini Office Online’da açın. Dosyayı Word’ün web sürümünden açmak için OneDrive’a yüklemelisiniz. Açıldıktan sonra, Dosya -> Dönüştür’ü tıklayın.

kelimeyi ppt'ye dönüştür

2. Dönüştür bölümünden, ‘PowerPoint sunumuna dönüştür’ü tıklayın ve sonraki sayfayı bekleyin.

powerpoint sunumuna dönüştür

3. Word sizi sunum için bir tasarım teması seçmeye teşvik edecek. Mevcut şablonlardan birini seçin ve sunum dosyasını oluşturmak için ‘Dönüştür’ü tıklayın.

sunum oluşturmak için tasarım teması seçin

4. Birkaç saniye içinde, Word belgenizi temel alan yeni bir sunum oluşturulacaktır. Hazır olduğunuzda, açmak için ‘Sunuyu Aç’a tıklayabilirsiniz. Sunu dosyasına OneDrive’ınızdan da erişebilirsiniz.

sunum dosyasını aç

Word Belgelerinden Sunumlar Oluşturun

Bu, Microsoft’un Word belgelerinden sunumlar oluşturmanıza yardımcı olacak en son aracını gösteren kısa kılavuzumuzdu. Bunun, son teslim tarihinde kolayca sunumlar oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER