Ana Sayfa İnternet Yeni İhracat İn, Eski İhracat Out

Yeni İhracat İn, Eski İhracat Out

Son dönemde dijital dünyaya yönelik girişimleriyle dikkat çeken Digital Exchange’in yeni markası ihracat.in, veri madenciliği, yapay zeka, e-pazaryeri yönetimi özellikleriyle Türkiye’den dünyaya açılmak isteyen şirketleri ileri teknolojilerle tanıştıracak.

Türkiye’deki üreticilerin küresel pazarlarda satış yapabilmesinin en modern yolu olan e-ihracat konusundaki çalışmalar hız kazanıyor. Ticaret Bakanlığı’nın da öncelikli çalışma konuları arasında yer alan e-ihracat için Digital Exchange tarafından hizmete açılan ihracat.in, markaların tüm strateji, planlama ve operasyonel süreçlerini yönetebilmesini sağlıyor. 

Platform ile Digital Exchange, marka tescilinden e-ihracatla ilgili teşviklere, yapay zeka destekli pazar araştırmalarından dijital fırsatların tespit edilmesine, e-ticaret sitesi hazırlanmasından sosyal medya çalışmalarına, pazar yeri yönetiminden medya planlamaya kadar her aşamada markaların yanında yer alıyor.

Koronavirüs pandemisi ile ihracat ve e-ihracat konusunun önem kazandığını belirten Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “Dünyanın ilk yapay zeka tabanlı ihracat analiz, müşteri eşleştirme ve ihracat planlama araçlarının da entegre olduğu ihracat.in ile kurumların yeni pazarlama açılmasına, ihracata başlamasına ya da halihazırda e-ihracat yapan şirketlerin işlerini büyütmesine yardımcı oluyoruz” dedi.

Teknoloji, iş ve veri konusunda alanının uzmanı iş ortaklarıyla güçlendirilen ihracat.in platformu, ihracat danışmanları ile fikir aşamasındaki girişimlerin e-ihracat sürecini başlatıyor. Daha sonra yapay zeka tabanlı sistem ile doğru pazar ve ürün eşleştirmesi yapılıyor. İlgili teşvik süreçleri, marka oluşturma, e-ticaret sitesi hazırlanması ve kurulumu, pazar yeri yönetimi gibi noktalarda destek olarak operasyon başlatılıyor. 

ihracat.in platformu aşağıdaki ürünlerle markalara destek oluyor:

  • Google Marketfinder: Tüm dünyada yeni müşterilere ürünleri tanıtan çözüm, online arama ve satın alma verileri ile potansiyel müşterileri inceleyerek ihracat planlamasını kolaylaştırıyor.
  • Theadx Export: Dünyanın ilk yapay zeka tabanlı ihracat planlama aracı, GTİP kodu ile yıl bazında tüm dünyanın ihracat verilerini inceleme olanağı sağlıyor. Ürünler ile ithalatçı firmaları eşleştiren ürün, detaylı piyasa araştırması, veri madenciliği ve medya planlama özellikleri taşıyor.
  • 2gethersocial: Digital Exchange çatısı altında yer alan girişim ile influencer, celebrity ve premium mecralar kullanılarak 162 ülkede trend belirleyecek çalışmalar yapmak mümkün.
  • Medya planlama: Çok yönlü, marka bilinirliği ve ihracat odaklı, şirketlere özel güçlü bir medya planı küresel pazarlarda ürün satışını artırmayı kolaylaştırıyor.
  • Online satış sitesi: Yerelleştirilmiş, işin kapsamına göre özelleştirilmiş ileri seviye modüller sunan, küresel pazar yerleri ile entegre bir e-ticaret sitesi ile satış dönüşümünü artırıyor.
  • Veri yönetimi (DMP): Ziyaretçileri tanıyarak ihtiyaç duydukları anda doğru ürünü karşılarına çıkartabilen, davranışa göre kullanıcı segmentleri oluşturan çözüm, ziyaretçileri müşteriye dönüştürmeyi sağlıyor.
  • Uygulama geliştirme: Web ve mobil uygulamalar ile kullanıcılara pratik bir çözüm sunabilmek ve kullanıcı deneyimini artırmak mümkün.
  • Pazar yeri yönetimi: Amazon, eBay, AliExpress gibi dünyanın en büyük pazar yerlerinde mağaza açılması, ürünlerin satışa sunulması ve yönetimi ile satış hedefleri gerçek oluyor.
  • Sosyal medya: Sosyal ağlar üzerinden alışveriş yapan kitlenin potansiyelinden en iyi yararlanabilmek için doğru ürünü, kaliteli içerikler ve reklamlarla destekliyor.

Digital Exchange’in yeni platformu her sektörde markaların dijital dünyada mümkün olan en doğru stratejilerle küresel pazarlara açılmasını sağlıyor. Platform hakkında daha fazla bilgi almak ve e-ihracat süreçlerini hemen başlatmak için ihracat.in adresini ziyaret edebilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Eurasia Airshow 2020 Bu Yıl İnternetten Yapılacak

Bu yıl Brezilya'dan Bangladeş'e dünyanın tüm ülkelerinden geniş bir saat diliminde yapılacak Eurasia Airshow 2020, pandemi nedeniyle bu yıl 2-6 Aralık 2020...

Online Konser İzleyenlerin Sayısı 72.000 Kişiyi Aştı

2 bin kişi 1200'ün üzerinde konser izledi, 1400 saatlik yayın yapıldıDijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri Musixen, kullanıcı...

Ekin X Spotter ile Trafik Yönetimi 10 Kat Daha Kapsamlı Olacak

Gelecek nesil akıllı şehir çözümleri geliştiren Ekin Smart City Solutions, kapsamlı trafik yönetimi ve güvenlik çözümü Ekin X Spotter’ı tanıttı. Traffic ve...

“PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri” Turnuvasının Kazananları Belli Oldu

Dünyanın en popüler oyunlarındanPUBG MOBILE'ın bu sene ilki düzenlenen Türkiye turnuvası PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri'nde final karşılaşmaları gerçekleşti. Toplam 227 puanla tüm...

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, Küçük İşletme Önerileriyle Yeniden Yayınlandı

Facebook'un Türkiye'deki kültür-sanat topluluklarını desteklemek ve tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Facebook İstanbul Topluluk Rehberi'nin "küçük işletme önerileri"ne yer veren yeni...