Ana SayfaAppleYeni M1 İşlemcili iMac Tanıtıldı: Renkler Yakıyor

Yeni M1 İşlemcili iMac Tanıtıldı: Renkler Yakıyor

Apple bugün, M1 çipi ile etkinleştirilen çok daha kompakt ve dikkat çekici derecede ince bir tasarıma sahip yepyeni bir iMac’i tanıttı. Yeni iMac, sadece 11,5 milimetre kalınlığındaki bir tasarımda güçlü performans ve pratikte çarpıcı bir yan profil sunuyor. Kullanıcının kişisel tarzına uyacak ve herhangi bir alanı aydınlatacak bir dizi canlı renkte sunulan iMac, parlak ve canlı bir görüntüleme sağlayan 11,3 milyon piksel, 500 nit parlaklık ve bir milyardan fazla renge sahip 24 inç 4.5K Retina ekrana sahip.

Yeni iMac ayrıca 1080p FaceTime HD kamera, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve altı hoparlörlü bir ses sistemi içeriyor – Apple’ın iddiası ise bir Mac’te şimdiye kadarki en iyi kamera ve ses. Ayrıca Touch ID, iMac’e ilk kez geliyor ve güvenli bir şekilde oturum açmayı, Apple Pay ile alışveriş yapmayı veya bir parmak dokunuşuyla kullanıcı profillerini değiştirmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. M1 ve macOS Big Sur’un gücünü ve performansını bir araya getiren uygulamalar baş döndürücü hızda başlatılır, günlük görevler inanılmaz derecede hızlı ve akıcıdır ve 4K video düzenleme ve büyük görüntülerle çalışma gibi zorlu iş yükleri her zamankinden daha hızlıdır. Yeni iMac, MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac mini dahil olmak üzere M1 tarafından desteklenen inanılmaz Mac modelleri ailesine katılarak Apple’ın Apple silikona geçişinde bir başka adımı işaret ediyor. iMac şimdiye kadarki en kişisel, güçlü, yetenekli ve eğlencelidir ve müşteriler 30 Nisan Cuma gününden itibaren sipariş verebilirler. iMac, Mayıs ayının ikinci yarısında satışa sunulacak.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-3

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Greg Joswiak, “M1, Mac için büyük bir ilerleme ve bugün çığır açan M1 çipi etrafında tasarlanan ilk Mac olan yepyeni iMac’i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Yedi çarpıcı renkte çarpıcı tasarımı, etkileyici 4.5K Retina ekranı, şimdiye kadarki en iyi kamera, mikrofon ve hoparlörler ve Touch ID, muhteşem M1 performansı ve macOS Big Sur’un gücüyle bir araya geldi. yeni iMac, insanların iMac hakkında sevdiği her şeyi yepyeni bir düzeye taşıyor. “

M1 ile Etkinleştirilen Tamamen Yeni Tasarım

Dünyanın en ikonik bilgisayarlarından birini tamamen yeniden icat eden yeni iMac, her açıdan dikkat çekici, daha ince ve daha kompakt bir tasarıma sahiptir. Yonga üzerinde sistem mimarisi ve M1’in inanılmaz güç verimliliği ile etkinleştirilen mantık kartı ve termikler, önceki nesillere kıyasla önemli ölçüde konsolide edilir ve boyutları küçültülür, bu da iMac’in yan profilinin pratikte ortadan kalkmasına olanak tanır. Çok daha kompakt tasarım, iMac’in hacmini yüzde 50 azaltarak 1 daha az yer kaplamasına ve daha fazla yere kolayca sığmasına olanak tanır.

Yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş gibi bir dizi renkle yeni iMac tasarımı, diğer bilgisayarlardan farklı olarak her alanı kişiselleştirir ve yükseltir. iMac, ön kısımda kullanıcıların içeriklerine odaklanmalarına olanak tanıyan daha yumuşak renklere ve daha ince kenarlıklara sahipken, arka taraf koyu, doygun renklerle öne çıkıyor. Basitleştirilmiş tasarımı tamamlamak için iMac, manyetik olarak bağlanan yeni bir güç konektörü ve güzel bir şekilde örülmüş 2 metre uzunluğunda renk uyumlu bir kabloyla birlikte gelir.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-4

Muhteşem 24 İnç 4.5K Retina Ekran

iMac her zaman sınıfının en iyisi ekranı olmuştur. Yeni iMac, daha dar kenarlıklara ve 11,3 milyon piksele sahip geniş bir 24 inç 4.5K Retina ekrana2 sahiptir. P3 geniş renk gamı ​​ve bir milyardan fazla renk ve ayrıca 500 nit parlaklık ile görüntüler canlı ve daha parlaktır. Bu yeni ekran, daha doğal bir izleme deneyimi için ortam değiştikçe renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan True Tone teknolojisine de sahiptir. Ek olarak, yeni iMac’teki 4.5K Retina ekran, daha fazla konfor ve okunabilirlik için endüstri lideri yansıma önleyici kaplamaya sahiptir.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-8

M1’in Çığır Açan Performansı iMac’e Geliyor

M1 ve macOS Big Sur’un gücü ve performansıyla yeni iMac, uyku modundan anında uyanır, günlük görevler daha hızlı ve daha akıcı hale gelir ve uygulamalar inanılmaz bir hızla başlar. Safari’de, kullanıcılar aynı anda daha da hızlı göz atabilir ve yüzlerce sekmeyi çalıştırabilir ve Fotoğraflar’da, kullanıcılar görüntülerinde düzenlemeler yapabilir. Apple Arcade ile, büyük iMac ekranındayken özel oyunların keyfini çıkarabilirler ve kullanıcılar, iş akışlarını bozmadan doğrudan iMac’lerinde çeşitli iPhone ve iPad uygulamalarını çalıştırabilirler. macOS ayrıca, kullanıcıların iMac, iPhone ve diğer Apple aygıtlarında sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan güçlü iCloud ve Devamlılık özellikleri sunar.

Yeni iMac, en üst düzey macOS Big Sur deneyimini sunar. Zarif tasarımı, Mac’e yeni bir güç ve güzellik düzeyi getiriyor ve kullanıcıların 24 inç geniş 4.5K Retina ekranı sonuna kadar deneyimlemelerine olanak tanıyor. macOS Big Sur, kullanıcıların parmaklarının ucunda daha fazla kontrol sağlar ve Safari, Mesajlar, Haritalar, Fotoğraflar uygulaması, iMovie ve Apple Arcade gibi önemli uygulamalarda geliştirmelerle doludur.

M1’deki güçlü 8 çekirdekli CPU, düşük güçlü silikonda en hızlı CPU çekirdeğine sahiptir.3 Ve 8 çekirdekli GPU, bir kişisel bilgisayardaki en hızlı entegre grafiklere sahiptir.4 Yüksek verimliliği, birleşik bellek mimarisi ve 16 çekirdekli Apple Neural Engine olan yeni iMac, 21,5 inç iMac’in standart modelleriyle karşılaştırıldığında güçlü performans sunar:

  • Yüzde 85’e kadar daha hızlı CPU performansı, böylece kullanıcılar en sevdikleri video projelerini iMovie’de her zamankinden daha hızlı dışa aktarabilir, Lightroom’da devasa 100 megapiksel fotoğraflarla kolayca çalışabilir ve Xcode’da yeni uygulamaları çok kısa sürede derleyebilir.
  • Affinity Photo ve Photoshop gibi belirli uygulamalar için 2 kata kadar daha hızlı GPU performansı ve en hızlı 21,5 inç iMac’teki en güçlü ayrık grafiklerden yüzde 50’ye kadar daha hızlı, kullanıcıların düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak oluşturmasına veya fotoğraflarına karmaşık filtreler eklemesine olanak tanır Bir çırpıda.
  • Final Cut Pro’da beş adede kadar 4K görüntü akışını veya bir 8K görüntü akışını 5 kare düşürmeden düzenleme yeteneği.
  • M1.6’da 16 çekirdekli Neural Engine’den yararlanan uygulamalarda 3 kata kadar daha hızlı makine öğrenimi
yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-7

Bir Mac’te Şimdiye Kadarki En İyi Kamera, Mikrofon ve Hoparlörler

iMac, düşük ışıkta yüksek kaliteli video ve harika performans sunan şimdiye kadarki en iyi Mac olan 1080p FaceTime HD kameraya sahiptir. iMac ayrıca M1 çipindeki görüntü sinyali işlemcisinden ve Neural Engine’den yararlanarak daha iyi gürültü azaltma, daha fazla dinamik aralık ve geliştirilmiş otomatik pozlama ve beyaz dengesi ile kamera görüntü kalitesini geliştirir. Bu nedenle, ister aileye bağlanın ister evden çalışırken bir video görüşmesi olsun, kullanıcılar her zaman en iyi şekilde görünürler.

Kamerayı tamamlamak için yeni iMac, daha net aramalar ve ses kayıtları için stüdyo kalitesinde üç mikrofon dizisine sahiptir; bu, şimdiye kadarki en iyi Mac’te. Mikrofonlar, sistemin geri kalanından gelen geri bildirimi azaltacak şekilde konumlandırılırken, yönlü hüzmeleme arka plan gürültüsünü daha iyi görmezden gelmelerine ve kullanıcının sesine odaklanmalarına olanak tanır. Sonuç olarak, konuşmalar daha doğal ve kayıtlar çok net.

Yeni iMac ayrıca bir Mac’te şimdiye kadarki en iyi ses sistemine sahiptir. İstenmeyen titreşimleri azaltırken etkileyici bir bas tepkisi için yan yana yerleştirilmiş iki çift güç iptal eden woofer’a sahiptir. Her çift, yüksek performanslı bir tweeter ile dengelenmiştir. Sonuç, güçlü, artiküler bas ve kristal netliğinde orta ve yüksek tonlarla muazzam bir ses sahnesi üreten altı hoparlörlü bir ses sistemidir. Tüm bu hoparlör yenilikleri, gelişmiş algoritmalarla birleştiğinde, iMac’in Dolby Atmos ile video oynatırken uzamsal sesi desteklemesini sağlar. Güzel 4,5K Retina ekranıyla birlikte iMac, her alanı inanılmaz bir film izleme deneyimine dönüştürür.

Binlerce Evrensel Uygulama Artık Kullanılabilir

Artık Photoshop, Twitter, Microsoft Office, Quicken, Slack, Affinity Publisher, Zappos, 1Password ve DaVinci Resolve dahil olmak üzere M1 ve macOS Big Sur’dan tam olarak yararlanan binlerce popüler ve güçlü Universal uygulaması var ve her hafta yenileri geliyor . M1 ve macOS Big Sur’un gücü ve binlerce Evrensel uygulamayla iMac, bir ofisi sinemaya, oturma odasını sınıfa, mutfağı konferans odasına veya perakende satış alanının merkezi olarak parlatabilir.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-7

Touch ID, Renk Uyumlu Aksesuarlarla Birlikte iMac’e Geliyor

Müşteriler, iMac ile renk uyumlu muhteşem alüminyum kasalara sahip üç Magic Keyboard modelinden birini seçebilirler. Ve ilk kez, Touch ID iMac.7’ye geliyor Magic Keyboard’da kablosuz olarak uygulanan, klavyede, M1’de Secure Enclave ile doğrudan iletişim kuran özel bir güvenlik bileşeni kullanıyor ve kullanıcıların parmak izi verilerini uçtan uca korumak için şifreli bir kanal oluşturuyor. son. İster Mac’lerinin kilidini açıyor ister Apple Pay ile satın alıyor, kullanıcılar hızlı, kolay ve güvenli bir deneyimin keyfini çıkarıyor.

Ek olarak, Touch ID, Hızlı Kullanıcı Değiştirme ile çalışır, böylece müşteriler sadece bir parmak dokunuşuyla farklı bir kullanıcı profiline geçebilir. Müşteriler ayrıca Touch ID ve Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard’un yanı sıra renk uyumlu Magic Mouse ve sektörün en iyisi Magic Trackpad’i de seçebilirler.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-6

Veriler ve Cihazlar için Son Teknoloji Bağlantı

Her iMac, süper hızlı veri aktarımları için iki Thunderbolt bağlantı noktasına sahiptir ve müşterilere Apple Pro Display XDR gibi 6K ekrana kadar destek de dahil olmak üzere daha fazla aygıta bağlanmak için yüksek performanslı seçenekler sunar ve Wi-Fi 6 daha hızlı kablosuz performans sunar. 8 çekirdekli iMac yapılandırması, iki ek USB-C bağlantı noktası sunar ve ayrıca güç adaptöründe daha az dağınık bir masaüstüne izin veren 1 Gb / sn Ethernet bağlantı noktası içerir.

Çevre İçin Daha İyi

Bugün Apple, küresel kurumsal operasyonlar için karbon nötr ve 2030’a kadar, üretim tedarik zincirleri ve tüm ürün yaşam döngüleri dahil olmak üzere tüm işletme genelinde net sıfır iklim etkisi yaratmayı planlıyor. Bu, malzeme toplama, bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı, şarj etme, geri dönüşüm ve malzeme geri kazanımına kadar satılan her Apple cihazının yüzde 100 karbon nötr olacağı anlamına geliyor.

Yeni iMac, düşük karbonlu alüminyum bir muhafaza ve ana mantık kartının lehiminde yüzde 100 geri dönüştürülmüş teneke kullanılarak inşa edilerek çevre üzerindeki etkisini en aza indiriyor. Ambalajdaki yüzde yüz odun lifi geri dönüştürülüyor veya sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan geliyor. Hoparlörler, fan motoru ve güç konektöründeki mıknatıslar yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir toprak elementlerinden yapılmıştır. iMac, zararlı maddeler içermez ve Apple’ın yüksek enerji verimliliği standartlarını karşılar.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-5

iMac M1 Ailesine Katılıyor

M1’li her Mac – yeni iMac, MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac mini – tamamen farklı bir ürün sınıfına dönüştürülür ve her birinin yapabileceklerini yeniden tanımlar. MacOS Big Sur ile birlikte M1, Mac’e olağanüstü pil ömrü ve çığır açan performans getiriyor. Müşteriler taşınabilirliğe, güce veya yeteneklere öncelik versin, herkes için bir Mac vardır. Apple.com/mac adresinden Mac ailesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni M1 İşlemcili iMac Fiyatı Ne Kadar?

Yeni 24 inç iMac, 30 Nisan Cuma gününden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilecek. Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren müşterilere ulaşmaya başlayacak ve belirli Apple Store konumlarında ve Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla satışa sunulacak.

7 çekirdekli GPU’lu iMac 14.500₺’den başlar ve yeşil, pembe, mavi ve gümüş renklerinde mevcuttur. 8 çekirdekli bir CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt bağlantı noktası, Magic Keyboard ve Magic Mouse içerir.

8 çekirdekli GPU’lu iMac, 16.700₺’den başlar ve yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş renklerde mevcuttur. 8 çekirdekli bir CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt bağlantı noktası, iki ek USB 3 bağlantı noktası, Dokunmatik Kimlikli Magic Klavye, Magic Mouse ve Ethernet içerir.

yeni-m1-imac-tanıtıldı-teknoloji-haberleri-teknorex-9

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER