Ana SayfaAppleYeni MacBook'lar Daha İyi Soğutma için 'Açılabilir Ayaklar' ile Gelebilir!

Yeni MacBook’lar Daha İyi Soğutma için ‘Açılabilir Ayaklar’ ile Gelebilir!

Apple’ın şirket içi M1 SoC ile en yeni MacBook’larını piyasaya sürülmesinin ardından, gelecekteki MacBook’lar hakkında çeşitli raporlar ve patentler gördük. Apple analisti Ming Chi-Kuo, Apple’ın bu yılki MacBook modellerinde daha fazla bağlantı noktası eklemeyi ve MagSafe şarj teknolojisini geri getirmeyi hedeflediğini belirten birçok rapor yayınladı. Şimdiyse yeni bir patente göre Apple, MacBook’a termal performansını artıracak konuşlandırılabilir ayaklar ekleyebilir.

” Ekran Artikülasyonu ve Termal Performans için Yerleştirilebilir Ayaklar ” patenti kısa süre önce Patently Apple tarafından tespit edildi. Patent, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlandı ve gelecekteki MacBook’lar için yeni bir konuşlandırılabilir özelliğe işaret ediyor. Söylenene göre bu patent MacBook’ların termal performansın iyileştirmek için cihazın düz bir yüzeyden biraz yükselmesine izin verecek.

MacBook’un Konuşlandırılabilir Ayakları Nasıl Çalışır?

Son patent başvurusu, Apple’ın talep üzerine kurulabilecek MacBook’ların tabanına ayak takarak termal performansı iyileştirmenin bir yolunu planladığını belirtiyor. Bu, cihazların bir yüzeyden yukarı çıkarak altında boş bir alan oluşturmasını sağlayacak bi yenili. Bu şekilde cihazlar ısıyı daha hızlı ve verimli bir şekilde dağıtabilecektir. Ayrıca bu teknoloji Asus tarafından kullanılan ErgoLift teknolojisine çok benziyor.

Konuşlandırılabilir ayaklı Macbook

Patent ayrıca konuşlandırılabilir ayakların da belirli durumlarda otomatik olarak devreye girebileceğini belirtiyor. Otomatik devre, MacBook’un termal durumuna bağlı olacak gibi görünüyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER