Ana SayfaGirişimcilikYerli Oyun Şirketi Loop Games, ABD'den 60 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yerli Oyun Şirketi Loop Games, ABD’den 60 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2019 yılında Ankara’da Mert Gür tarafından kurulan yerli oyun şirketi Loop Games, video oyunlar geliştiren ABD merkezli Tilting Point‘ten 60 milyon dolar yatırım aldı. Match 3D oyunu için yatırım alan şirketin, bu yatırımı pazarlama için kullanması bekleniyor.

Haziran ayında Tilting Point ile Loop Games çalışmalara başlamıştı. Bu tarihten önce günlük 500 bin aktif kullanıcıya sahip olan şirketin Haziran sonrası günlük 4 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Uygulama şimdiye kadar ise 75 milyondan fazla indirildi. Match 3D, son altı aydır ABD’de en çok indirilen 50 ücretsiz oyun arasına girdikten sonra, Aralık ayında ABD’de ücretsiz olarak en çok indirilen 7. iOS oyun oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Loop Games kurucusu Mert Gür, “Mobil oyun pazarında gerçek bir rekabet var. Bu nedenle, güçlü bir oyununuz varsa, klonlarla veya diğer rakiplerle rekabet etmek için kullanıcı ediniminde çok fazla parayla pazara girmek istersiniz. UA’da daha fazla para, daha fazla oyuncu anlamına gelir. Hala zirvede kalmamıza ve rakiplerimizi yenmemize olanak tanıyan çok agresif bir UA stratejisi izliyoruz” dedi. Tilting Point’in başkanı Samir Agili ise “Loop Games, Türk mobil oyun geliştiricilerinin başarısının bir başka örneğidir.” şeklinde konuştu.

Match 3D oyunu, kullanıcılarının hafızasını, bir araya getirilmiş 3D nesne çiftlerini eşleştirirken test eden bir oyundur.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER