Ana SayfaMobilAndroid"Yetersiz Bellek" Uyarısı

“Yetersiz Bellek” Uyarısı

Mükerrer (Birbirini tekrar eden) Fotoğraflardan Nasıl Kurtulurum?

Şu sıra mesajlaşma gruplarımızdan gelen görseller olsun, aldığımız ekran görüntüleri olsun; ailecek telefonda “yetersiz bellek” uyarısı almaya başladık ve durum inanılmaz can sıkıcı olmaya başladı. Boş vakit var oturup ayıklayayım program sileyim ya da galerideki fotoğrafları ayıklayayım dediğimiz an ise işin içinden çıkamadığımız andı. Not: belleğe ek olarak bulut depolama sistemlerinden birini kullanmamıza rağmen bu sorunu yaşıyoruz. Ve inanılmaz komplex hale geliyor bu durum.

Arz her zaman talebini doğurur haliyle hemen araştırmalara başladım. Bu gibi durumlar için bir sürü aplikasyon mevcut. Deneyimle sabitlediğim uygulama olan Duplicate Photo Remover anlatacağım.

Duplicate Photo Remover uygulaması ücretsiz ve temelde çok basit bir işleve sahip. Uygulamaya verdiğiniz izinle galerinizdeki içerikleri baştan aşağı tarıyor. Galerinizde yer alan birbirinin aynısı olan fotoğrafları belirliyor. Ardından size iki seçenek sunuyor. İlk seçenek sadece tekrar eden fotoğrafları silebilmek; ikinci seçenek ise daha fazla yer açılsın diyerek belirlenen fotoğrafların tamamını da silebiliyorsunuz. Böylece gereksiz fotoğrafların depolama alanında boşu boşuna yer kaplamasının önüne geçebiliyorsunuz.

Elbette “yetersiz bellek” sorunu sadece galeri tabanlı olmuyor fakat biz galeri kısmını hallettik. Bir diğer “yetersiz bellek uyarısı sorununu nasıl çözerim?” yazımızda yer alacaktır. Şimdilik takipte kalın!

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER