Ana SayfaSağlıkYıldız Teknopark’tan Büyük Sağlık Projesi

Yıldız Teknopark’tan Büyük Sağlık Projesi

‘Yenilikçi Sağlık Teknolojileri Geliştirme Platformu’ kuruluyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 2003 yılında kurulan ‘Yıldız Teknopark’ büyük bir projeye adım attı. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile yürütülen bu ortaklık projesi öncelikle Covid-19’ a yönelik çalışmalar yapacağını belirtti.

Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı ve Platform  Koordinatörü olan İsa Turgut İnci, bu büyük ve Türkiye için oldukça önemli proje ile ilgili şunları dile getirdi:  ‘Yenilikçi Sağlık Teknolojileri Geliştirme Platformu‘ projesi ile ülkemizdeki en geniş katılımlı sağlık platformlarından biri oluşturulacak. Yenilikçi fikirlere sahip akademisyenler, bireyler, girişimciler ile çeşitli ölçeklerden yatırım şirketleri, üniversiteler, teknoparklar/teknokentler, kuluçka merkezleri ile TÜSEB, MÜSİAD, gibi STK’lar ile BAYER gibi önemli kuruluşlar ve yatırımcılar projenin ve platformun paydaşı olacaklar.

Aynı zamanda Sanayi İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Covid 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında destekleyeceği 20 projeden birinin “Yenilikçi Sağlık Teknolojileri Geliştirme Platformu” olduğunu  açıkladı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER