Ana SayfaİnternetSosyal MedyaYouTube, Artık İçerik Üreticilerinin Yapay Zeka İle Yorumlara Cevap Vermelerine İzin Veriyor

YouTube, Artık İçerik Üreticilerinin Yapay Zeka İle Yorumlara Cevap Vermelerine İzin Veriyor

Google, YouTube’da içerik üreticilerinin izleyicileri ile etkileşim kurmasını ve videolarının altındaki yorumlara hızlı bir şekilde yanıt vermesini kolaylaştıracak bir adım atıyor.

Şirket, içerik üreticilerinin otomatik olarak yazılacak ve yapay zeka ile desteklenecek uygun yanıtlar kullanılarak takipçileri ile etkileşimlerini arttırma imkanı sunacak. Bu otomatik cevapların oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir özellik olan Smart Reply‘i YouTube Studio’ya sunacak.

Smart Reply uygulaması Youtube üzerinde birden fazla dili destekleyecek. Şimdilik, içerik üreticileri için yalnızca İngilizce ve İspanyolca dilleri için çalışıyor olsa da, ilerleyen süreçte Smart Reply bünyesine daha fazla dil seçeneği eklenmesi planlanıyor.

Hala geliştirme aşamasında olan Smart Reply için yalnızca metinlerden oluşan cevaplar değil, emojilerin de kullanıldığı cevapların oluşturulması hedefleniyor. Google şimdilik bu akıllı cevap uygulamasının doğru cevaplar oluşturmasından emin olmak istiyor. Daha sonraki hedefleri ise bu yapay zeka destekli cevaplama sistemini başka platformlara ve mesajlaşma uygulamalarına uygun hale getirmek.

Kaynak: TheNextWeb

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER