Ana SayfaİnternetYouTube, Kullanıcıların Veri Kullanımını Azaltmasına Yardımcı Olmak için Yeni Video Çözünürlük Seçenekleri...

YouTube, Kullanıcıların Veri Kullanımını Azaltmasına Yardımcı Olmak için Yeni Video Çözünürlük Seçenekleri Ekliyor

Kullanıcıların Google hesap adlarını değiştirmeden YouTube kanal adlarını değiştirmelerine izin verdikten sonra YouTube, iOS ve Android uygulamasındaki video çözünürlük ayarında önemli bir değişiklik yaptı. YouTube, uygulamada gelişmiş video çözünürlük seçeneklerini sunmaya başladı ve veri kullanımına göre otomatik olarak bir video çözünürlüğü ayarlama seçeneğini kullanıma sundu.

Sonuç olarak, güncellemenin ardından kullanıcılar Android ve iOS’taki YouTube uygulamasında normal 720p, 1080p veya 4K çözünürlük seçeneklerini alamayacaklar. Bunun yerine, bir kullanıcının veri kullanımına bağlı olarak otomatik olarak bir video çözünürlüğü ayarlayacak daha yüksek resim kalitesi ve veri tasarrufu gibi gelişmiş seçenekler olacaktır.

YouTube’da Yeni Video Çözünürlük Seçenekleri

YouTube’a göre bu, uygulamasında video çözünürlüğü seçimini basitleştirmeyi ve teknoloji meraklısı olmayan kullanıcıların veri ihtiyaçlarına en uygun seçeneği seçmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla, tahmin edebileceğiniz gibi, Disney + Hotstar ve Prime Video’nun yüksek, orta ve düşük ayarları içeren çözünürlük seçim seçeneklerine benzeyecek .

yeni youtube çözünürlük seçenekleri

Ancak söz konusu platformlardan farklı olarak YouTube, “Daha yüksek görüntü kalitesi” modu ve “veri tasarrufu” modunun yanı sıra, kullanıcıların önceden belirli bir video çözünürlüğü seçmelerine olanak tanıyan “Gelişmiş” bir seçenek de sunuyor.

Artık yeni çözünürlük seçenekleri, kullanıcıların o anda izledikleri bir videonun çözünürlüğünü ayarlamasına izin verecek. Ancak değişiklikler diğer videolar için geçerli değildir. Ancak kullanıcılar, YouTube uygulamasında “Ayarlar -> Video kalitesi tercihleri” bölümüne giderek tüm videolar için varsayılan bir video çözünürlüğü ayarlayabilir. Hem Wi-Fi hem de mobil ağlar için varsayılan video çözünürlüklerini ayarlama seçenekleri mevcuttur.

youtube video kalitesi ayarları

Ayrıca, “daha yüksek resim kalitesi” modu bir videonun çözünürlüğünü 720p veya üstüne ayarlar ve bir Wi-Fi ağı kullanıldığı takdirde en uygun seçenek de budur. Aksine, “veri tasarrufu” seçeneği video çözünürlüğünü 480p’ye çıkarır ve mümkün olduğunca az veri kullanır.

Kullanılabilirlik

Yeni YouTube video çözünürlük seçenekleri, sunucu tarafı güncellemesiyle kullanıma sunuluyor. Sonuç olarak, YouTube uygulamanızı güncellemeniz bu yeni seçenekleri cihazınıza getirmeyebilir. İPhone 11’imdeki YouTube uygulamasını güncelledim ve cihazımın bu güncellemeleri aldığını farkettim ancak Android kullanıcılarının bu özelliği hemen test etmek için uygulama önbelleğini temizlemeleri gerekebilir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER