Ana SayfaİnternetSosyal MedyaYouTube, "Life in a Day" Etkinliğini Başlattı. Peki Bu Etkinlik Nedir?

YouTube, “Life in a Day” Etkinliğini Başlattı. Peki Bu Etkinlik Nedir?

Günümüzün en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, yeni düzenleyeceği bir etkinliğe tüm kullanıcılarını davet ediyor. Şirket, kullanıcılarından bir günlerini anlattıkları bir video çekmelerini istedi. YouTube’un düzenlediği etkinliğe dünyanın herhangi bir yerindeki kullanıcı katılabiliyor.

YouTube’un ‘Life in a Day’ ismini verdiği bu etkinlik, bundan tam 10 yıl önce, 2010 yılında da düzenlenmişti. 2010 yılında düzenlenen ve şimdi düzenlenecek olan etkinliğin amacı, gelecek nesillerin 2010’larda ve 2020’lerde hayatın nasıl olduğunu görmelerini sağlamaktı.

Etkinliğe nasıl katılırım?

YouTube’un Life in a Day etkinliğine katılmanız için yapmanız gerekenler oldukça basit. Ancak dikkat edeceğiniz tek şey videoyu ne zaman çekeceğiniz olmalıdır. Zira YouTube, bu etkinlik için tek bir gün belirledi. Etkinliğe katılmak isteyen herkes 25 Temmuz tarihinde kamera veya akıllı telefonlarını kullanarak bir günlerini kayıt altına alabilirler. YouTube’un Life in a Day etkinliği için çektiğiniz videoyu 25 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında platforma yükleyebilirsiniz.

Academy Ödül sahibi Kevin MacDonald tarafından yönetilecek, Ridley Scott’ın yapımcılığını üstlenecek ve sizin tarafınızdan çekilmiş bir belgesel filminin parçası olma şansını yakalamak için gününüzü filme alın ve hikayenizi 25 Temmuz’da paylaşın. Belgesel filmin ilk gösterimi Sundance 2021’de gerçekleştirilecektir.

Video İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Video içerisinde ne yapacağınız, nasıl bir akış izleyeceğiniz, neleri göstereceğiniz ya da neleri anlatacağınız gibi şeyler tamamen size kalmış. Ancak YouTube, özellikle dört sorunun cevabını video içinde almak istiyor:

  • Neleri seversiniz?
  • Nelerden korkarsınız?
  • Neleri değiştirmek istersiniz?
  • Ne anlatmak istersiniz?

İşte 2010 Etkinliğinde Ortaya Çıkan Video

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER