Ana Sayfa İnternet YouTube, "Topluluk Altyazıları" Özelliğini Kaldırıyor

YouTube, “Topluluk Altyazıları” Özelliğini Kaldırıyor

Şirket topluluk altyazıları özelliğinin nadiren kullanıldığını ve insanların “spam ve kötüye kullanım” olarak bildirdiklerini söyledi.

Topluluk Katkıları Nedir?

YouTube kullanıcıları, yakında Topluluk Katkılarına veda etmek zorunda kalacaklar. Google, bu yıl 28 Eylül’de “spam ve kötüye kullanım” nedeniyle bu özelliği kapatacağını açıkladı. Bu araç, ağırlıklı olarak herkesin video başlıkları için çevirilere katkıda bulunmasına veya açıklama veya altyazı göndermesine izin vermek için kullanılıyordu.

Google yaptığı açıklamada, videonun sahibi tarafından otomatik olarak oluşturulan veya manuel olarak yüklenen diğer iki altyazı seçeneğinin kullanılabilir kalacağını açıkladı.

Google, kanalların yüzde 0,001’inden azının topluluk altyazıları yayınladığını ve ve bu yayınların geçen ay izlenme süresinin yüzde 0,2’sinden daha azını gösterdiklerini belirtmesine rağmen, kullanıcılar haberi dehşetle karşıladılar.

İnsanlar, Japonya ve Kore gibi ülkelerdeki kişilerin toplum tarafından yapılan çevirilere büyük ölçüde güvendiklerini belirtmişlerdi.

Peki Eski Yüklemeler Ne Olacak?

Google ayrıca, şu anda taslak olarak kaydedilen topluluk katkılarının 28 Eylül’e kadar kullanılabileceğini ve kullanıcıların bu tarihten önce yayınlayabileceklerini de duyurdu. Bundan sonra taslaklar kaldırılacak, daha önce yayınlanmış olan katkılar ise videolarda gösterilmeye devam edecek.

Otomatik altyazılar genellikle çeviride çok fazla kayıp bırakabildiğinden ve manuel olarak yüklenen altyazılar içerik oluşturuculardan çok fazla çaba gerektirdiğinden, topluluk altyazılarını kaybetmek birçok kullanıcıyı üzdü.

Bakalım belki Google bu kararından geri dönebilir. Her ne kadar az bir kesim tarafından kullanılsa da etkili bir özellikti.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Oxford Üniversitesi’nin Covid-19 Aşısı Yüzde 70 Etkili! Etki Oranı Yüzde 90’lara Çıkarılabilir

Büyük bir test grubu, Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının, insanların Covid-19 semptomları geliştirmesini önlemede oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Ara verilere göre...

Steam, PS5 Kontrolcüsü DualSense Destekliyor

Steam, istemci uygulamasındaki en son beta güncellemesinin ardından Sony’nin yeni PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü için daha fazla destek verdiğini duyurdu. Hafta sonu...

Tesla, Model S’in Menzilini Artırdı; Lucid Air’ı Geçti

Tesla, elektrikli sedanı Model S'in menzilini bir kez daha yeni bir rekor seviyeye çıkardı. Bu sayede Lucid Air ile menzil ve fiyat...

HUAWEI Mate40 Pro Türkiye Fiyatı Açıklandı ve Satışa Sunuldu

HUAWEI'nin devrim niteliğindeki en yeni amiral gemisi akıllı telefonu HUAWEI Mate40 Pro Türkiye'de bugün Huawei Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuldu. HUAWEI...

Yarısından Fazlası Güvenlik Denetimi Yapmayan Kobi’lere İlaç Olacak Reçete!

2020 yılı KOBİ'lerin birçok acı gerçekle sert bir şekilde karşılaşmasına neden oldu. Buna rağmen KOBİ'lerin %62'sinin yılda en az 1 kez dahi...