Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriZoom 2. Çeyrekte 94 Milyon App Store İndirmesine Ulaştı

Zoom 2. Çeyrekte 94 Milyon App Store İndirmesine Ulaştı

Popüler video konferans platformu Zoom’un App Store indirmeleri açısından bir rekor kırdığı bildiriliyor. Analitik firması Sensor Tower’a göre, Zoom bu çeyrekte neredeyse 94 milyon indirmeye ulaştı.

Sensor Tower, Zoom ve TikTok dışında hiçbir oyun dışı uygulamanın çeyrekte 50 milyonu geçmediğine dikkat çekiyor. TikTok, 2020’nin ilk çeyreğinde 61 milyon indirme ile rekoru elinde tutuyordu. TikTok’un büyümesi yavaşlamadı aksine ikinci çeyrekte, App Store’da yaklaşık 71 milyon indirme elde etmeyi başardı.

Android tarafında, genel indirmelerdeki göreceli düşüşe rağmen TikTok’un hala bir avantajı var. Firmanın tahminlerine göre, Zoom’un Google Play yüklemeleri ikinci çeyrekte yüzde 200’ün üzerinde arttı. Öte yandan TikTok, ilk çeyrekte en yüksek seviyesine göre %9,5’lik bir düşüş yaşadı.

App Store indirmelerinde ilk beş uygulama Zoom, TikTok, YouTube , Instagram ve Facebook. Google Play’de ise listelerde üst sıralarda yer alan uygulamalar TikTok, Zoom, Facebook, WhatsApp ve Aarogya Setu.

Dünya genelindeki uygulama indirmeleri, çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37,8 milyarı buldu. Özellikle, bu rakam yıllık % 31.7’lik bir artışla birlikte geldi. App Store’dan indirilenler yüzde 22,6 oranında artarak 9,1 milyar seviyesine ulaşırken, Google Play indirmeleri yüzde 34,9 oranında artarak 28,7 milyar indirmeye ulaştı.

Zoom’un popülaritesindeki artışın esas olarak koronavirüs pandemisinden kaynaklandığını söylemeye gerek yok. Şirket, Zoom dışında, pandemiden bu yana ilk birkaç hafta içinde İş, Eğitim, Sağlık ve Fitness uygulamaları için indirmelerin iki katına çıktığını söylüyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER