Ana Sayfa İnternet Finans Teknolojileri Zoom 2. Çeyrekte 94 Milyon App Store İndirmesine Ulaştı

Zoom 2. Çeyrekte 94 Milyon App Store İndirmesine Ulaştı

Popüler video konferans platformu Zoom’un App Store indirmeleri açısından bir rekor kırdığı bildiriliyor. Analitik firması Sensor Tower’a göre, Zoom bu çeyrekte neredeyse 94 milyon indirmeye ulaştı.

Sensor Tower, Zoom ve TikTok dışında hiçbir oyun dışı uygulamanın çeyrekte 50 milyonu geçmediğine dikkat çekiyor. TikTok, 2020’nin ilk çeyreğinde 61 milyon indirme ile rekoru elinde tutuyordu. TikTok’un büyümesi yavaşlamadı aksine ikinci çeyrekte, App Store’da yaklaşık 71 milyon indirme elde etmeyi başardı.

Android tarafında, genel indirmelerdeki göreceli düşüşe rağmen TikTok’un hala bir avantajı var. Firmanın tahminlerine göre, Zoom’un Google Play yüklemeleri ikinci çeyrekte yüzde 200’ün üzerinde arttı. Öte yandan TikTok, ilk çeyrekte en yüksek seviyesine göre %9,5’lik bir düşüş yaşadı.

App Store indirmelerinde ilk beş uygulama Zoom, TikTok, YouTube , Instagram ve Facebook. Google Play’de ise listelerde üst sıralarda yer alan uygulamalar TikTok, Zoom, Facebook, WhatsApp ve Aarogya Setu.

Dünya genelindeki uygulama indirmeleri, çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37,8 milyarı buldu. Özellikle, bu rakam yıllık % 31.7’lik bir artışla birlikte geldi. App Store’dan indirilenler yüzde 22,6 oranında artarak 9,1 milyar seviyesine ulaşırken, Google Play indirmeleri yüzde 34,9 oranında artarak 28,7 milyar indirmeye ulaştı.

Zoom’un popülaritesindeki artışın esas olarak koronavirüs pandemisinden kaynaklandığını söylemeye gerek yok. Şirket, Zoom dışında, pandemiden bu yana ilk birkaç hafta içinde İş, Eğitim, Sağlık ve Fitness uygulamaları için indirmelerin iki katına çıktığını söylüyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,931TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

ABD Adalet Bakanlığı Kripto Paraların Devlet Güvenliği İçin Büyük Bir Tehdit Olduğunu Açıkladı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Eski Başkanı J. Christopher Giancarlo, doların dijital versiyonu hakkında açıklamalarda bulunarak dijital doları için zamanın geldiğine...

Binance Türkiye’ye Giriyor: Binance TR Kripto Para Borsası

İşlem hacmi bazında dünyanın en büyük kripto para borsasını bünyesinde barındıran küresel blokzinciri şirketi Binance, Trbinance.com’un lansmanı ile Türkiye pazarına adım atıyor....

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Prime Day, Amazon Türkiye Tarihindeki En Büyük Alışveriş Etkinliği Oldu

Türkiye'de gerçekleşen ilk Prime Day süresince en popüler ürünler; SanDisk 480GB SSD Plus Disk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu oldu.

Türkiye’nin Dijital Geleceğinin Güvencesi Yeni Yatırımlar ve Becerilerin Geliştirilmesi

Cisco'nun ev sahipliği yaptığı sektörel buluşmada, ağ altyapısını geliştirmenin ve dijital yetkinlik eğitimlerini artırmanın, Türkiye'nin dijital yol haritasını hızlandırmadaki önemi vurgulandı

İstanbul Havalimanı ‘Sıfır Atık’ Belgesini Aldı

İGA'nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...