Ana Sayfa İnternet Zoom, Dünyanın En Büyük 7 Havayolundan Daha Değerli

Zoom, Dünyanın En Büyük 7 Havayolundan Daha Değerli

Bu tartışmalar hep oluyor; Elma ile armut kıyaslanmaz, biri operasyonel süreç diğeri dijital… Ama bazı durumlarda gerçekten görünen köy kılavuz gerektirmiyor. Neresinden tutarsak tutalım dijitalin ve yazılımın gücü tartışılamaz bir boyutta.

COVID-19 salgınını nedeniyle, birçok insan evden çalışmaya geçti. Bu dönemde her türlü sosyalleşme ihtiyacı da video konferans ile giderilmeye çalışıldı. Bu eğilimler yeni normalimiz olursa, bazı şirketler gerçekten daha da karlı hale gelecek ve kazançları 10 hatta 100 kat artacak.

Popüler video konferans şirketi Zoom Communications, bu geçiş sürecinden en çok yararlanan şirketlerin başında geliyor. Bu süreçle ilgili haberlerimize buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zoom’un Değeri

15 Mayıs 2020 itibariyle Zoom’un piyasa değeri, geçen yıl sadece 623 milyon dolar gelir elde etmesine rağmen, 48,8 milyar dolara yükseldi.

Zoom’u rakiplerinden ayıran nedir ve uygulamanın genel iş kültüründeki büyük artışına neden olan şey nedir?

Sektör analistleri, kullanımı kolay arayüzü ve kullanıcı deneyimi ve aynı anda 100’e kadar katılımcıyı destekleme yeteneği nedeniyle işletme kullanıcılarının cazip geldiğini söylüyor. Uygulama ayrıca, CEO Eric Yuan’ın K-12 okullarının (ilk ve orta öğretim) platformu ücretsiz olarak kullanabilmesi için ekstra adımlar attıktan sonra eğitimciler arasında online öğrenmede en çok kullanılan birinci araç oldu.

Ülkemizde de çoğu eğitim kurumu ve öğretmen Zoom uygulamasını kullanmıştı.

Zoom toplantı katılımcıları, Aralık 2019’da 10 milyondan Nisan 2020 itibariyle 300 milyona ulaştı. Bu astronomik büyüme şirket için aslında büyük bir külfet getirirken aynı zamanda bütün bu kârlı süreci başlattı.

Gelecekte ne olacak?

Zoom’un son başarısı, mevcut koşullarının bir ürünü, ancak bu şekilde devam edecek mi? Bu, şirketin Haziran ayında yayınlanacak ilk çeyrek sonuçlarından önce birçok yatırımcının ve uzmanın aklında olan bir soru.

Bu süreçte şirket için her şey tabi ki yolunda gitmedi. Ele geçirilen hesaplar, davetsiz kişilerin katıldığı “Zoom Bombing” olayları ve diğer rakiplerin yeni ürünler çıkarmaları. Ancak şirket, sorunla mücadele için hızlı bir şekilde destek vererek esnekliğini korudu.

Bu arada, dünyanın pek çok bölgesi ekonomik aktiviteyi canlandırmak için önlemler almaya başladıkça, havayolu şirketleri gökyüzüne yavaş yavaş dönecek gibi görünüyor.

zoom-vs-airlines-teknoloji-haberleri-teknorex

Kaynak: Visual Capitalist

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,948TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Ferrari, Portofino M Modelini Tanıttı

Efsane İtalyan spor otomobil markası Ferrari, yeni Portofino M modelini tanıttı. Ferrari Portofino’nun bir anlamda makyajlı versiyonu olarak da dikkat çeken Portofino...

Atommash Akkuyu NGS’nin İlk Ünitesi İçin Üretilen Reaktör Basınç Kabını Türkiye’ye Gönderdi

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom'un Mühendislik Bölümü Atommash, inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesi için ürettiği reaktör...

Türkiye’nin En Büyük ‘1v1’ League of Legends Turnuvası Red Bull Solo Q’da Elemeler Devam Ediyor

Türkiye'nin en iyi oyuncularını bir araya getirerek binlerce düellocunun mücadele ettiği '1v1' League of Legends turnuvası Red Bull...

UNICEF Türkiye, Türkiye’de İlk Kez Kripto Para İle Bağış Kabulüne Başladı

Kripto para işlem platformu Paribu, UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Milli Komitesi ile çocukların geleceği için iş birliğine gittiğini duyurdu.

Huawei Türkiye’den Açıklama

Onuncu yılını kutlayan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Türkiye'de bilgi ve iletişim teknolojileri ekosistemini yeni yatırımlarla büyütmeye kararlı olduğunu bildirdi. 620 mühendis, araştırmacı...