Ana SayfaZoom Kullanımı Kolaylaştırmak İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Zoom Kullanımı Kolaylaştırmak İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Zoom, video konferans hizmetini işitme engelli, işitme güçlüğü çeken veya görme engelli bireyler için daha kolay kullanmayı amaçlayan çoklu sabitleme ve yeniden düzenleme galeri görünümü gibi yeni özelliklerini duyurdu. 

Yeni çoklu iğneleme özelliğiyle, bir kullanıcı birden fazla video penceresini ekranda tutabilir. Bu şekilde, bir konuşmacı ve bir işaret dili tercümanı, tüm toplantı boyunca aynı noktalarda kalabilir.

Zoom, toplantı katılımcılarını bir ızgarada görüntüleyen popüler galeri görünümünü güncelliyor. Kullanıcılar artık özel bir sıraya sürükleyip bırakarak her video penceresinin konumunu yeniden düzenleyebilir. 

Zoom , dijital erişilebilirliği ve katılımı destekleyen A11Y ve bu yeni özellikleri geliştirmek için diğer gruplarla da çalışıyor. Bahsi geçen güncellemeler 23 Eylül Uluslararası İşaret Dili Günü’ne denk geldi.

Zoom‘un Baş Çeşitlilik Sorumlusu Damien Hooper-Campbell, hizmetin özellikler hakkında “farkındalık yaratmak” için bir sosyal medya kampanyası başlattığını söyledi. USA Today’e “Sadece bundan doğrudan yararlananlar için değil, aynı zamanda yetenekleri ne olursa olsun tüm Zoom topluluğu için” dedi .

Kaynak: Tom’s Guide

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER