Ana SayfaDonanım & YazılımZyxel, Güvenlik Duvarı Serisini Yeniliyor

Zyxel, Güvenlik Duvarı Serisini Yeniliyor

Zyxel Networks, yeni ve gelişmiş güvenlik çözümleriyle kısıtlı BT kaynakları ve bütçelerle çalışan işletmelere yeni seçenekler sunuyor.

ENISA tarafından yayınlanan 2020 Threat Landscape Raporu‘na göre, iş dünyası yeni bir dijital dönüşüm aşamasına geçerken siber tehditlerin risk oluşturduğu alanlar ve saldırı noktaları da düzenli bir artış gösteriyor. COVID-19 salgını, birçok kurumun operasyonlarını sürdürebilmek için neredeyse bir gecede evden çalışma modeline geçmesine sebep olarak, dijitalleşmenin hızını artırdı. Aniden değişen çalışma pratikleri, KOBİ’lere ağ güvenliği seviyelerini optimal düzeyde tutmak, kısıtlı bütçe ve BT kaynağını doğru alanlarda kullanmak gibi yeni zorluklar getirdi.

Genişleyen USG Flex serisi işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor

Zyxel, işletmelerin güvenlik duvarı seçeneklerini artırmak için geniş USG FLEX serisine iki yeni güvenlik duvarı ekledi. Bunlardan ilki olan USG FLEX100W, dahili WiFi özelliğine sahip giriş seviyesi bir güvenlik duvarı ürünü; USGFLEX 700 ise aynı anda 800 cihaz bağlantısını destekleyen ileri seviye bir çözüm olarak işletmelere sunuluyor. USGFLEX, KOBİ’ler için güçlü ve ölçeklenebilir ağ güvenliği sağlamanın yanı sıra, tekbir kutuda VPN uzaktan erişim, WiFi Access Point yönetimi ve kapsamlı hotspot paylaşım kabiliyetleri sunuyor.

Artırılmış SSL denetleme performansı

Zyxel, yeni ürünlerinin yanı sıra ZLD 4.60 firmware’iyle güvenlik çözümlerine iyileştirilmiş performans sağlıyor. Yeni firmware, bir önceki sürümüne kıyasla 3 ile 5 kat arasında daha hızlı SSL denetleme verimliliği* sunuyor. Bu sayede kullanıcılar mevcut donanımlarında artırılmış kriptolama ve iyileştirilmiş sertifika oluşturma süreleri ile daha güçlü performans seviyelerine ulaşıyor.

TLS 1.3 desteğiyle güçlendirilmiş güvenlik

SSL denetleme iyileştirmeleri, sunucular ve istemciler arasındaki güvenliği sağlayan TLS (Transport Layer Security) protokolünün en yeni sürümünü destekliyor. TLS 1.3 desteği, Zyxel kullanıcılarına günümüzün sofistike siber tehditleri karşısında daha fazla güvenlik ve gizliliğin yanı sıra, daha yüksek performans sağlıyor.

Kapsamlı itibar hizmeti

ZLD 4.60, halihazırda sahip olduğu IP ve URL itibar hizmetlerine, McAfee destekli DNS itibar hizmetini destekliyor. Zyxel ATP serilerinde kullanılabilen bu üç hizmet, kullanıcıların zararlı içerikler barındırdığı bilinen alanları ziyaret etmesini engelliyor ve belirli sitelere erişimi kısıtlıyor. İtibar hizmetinin analizlerine ev sahipliği yapan Zyxel’in SecuReporter paneli, ağ yöneticilerinin güvensiz alan adlarını, tehditleri ve istekleri takip etmelerini kolaylaştırıyor.

Zyxel Networks Türkiye Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal, “İşletmeler içerisinde bulunduğumuz belirsiz zamanlarda operasyonlarına istikrar kazandırmak için evden çalışılan ağ ortamlarını yönetirken, aynı zamanda işlerinin uzun vadeli geleceğini güven altına alacak verimli yollar arıyor. Yeni USG FLEX güvenlik çözümleri ve ZLD 4.60’ın geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kurumlara tam olarak bunu sunuyor. Kaynakları ve bütçeleri ne olursa olsun, artık her işletme güçlü, güvenilir ve ölçeklenebilir bir ağ geçidi çözümü kullanabilir” dedi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER